Zrážka lietadiel v Nitre pri cvičnom súboji / 1933

Gonzo - 14.12.2017
 

Dne 2. května 1933 se nad letištěm Nitra při cvičném souboji srazil letoun Aero AP-32.74 osádky čet. dsl. p.p.l. Gejza Mravec (*15. 1. 1908 Čadca, zahynul v troskách letounu) a npor. p.poz.l. Karel Čtvrtečka (*1905 Kostelec nad Ohří, zahynul při neúspěšném seskoku padákem) s letounem Aero APb-32.97 osádky des. p.l. Antonín Plocek a čet. střel. p.l. Bohumil Jirout (oba se zachránili seskokem padákem).

Pilot Antonín Plocek utrpěl popáleniny II. stupně na rukou a v obličeji, pozorovatel Bohumil Jirout si při dopadu pohmoždil levou nohu. Podle svědků katastrofy pilot Gejza Mravec udělal zatáčku doprava směrem k útočícímu letounu místo nařízené zatáčky směrem od letounu. 

Zveřejnění v denním tisku například viz Katastrofa dvou vojenských letadel. Národní listy. 1933, roč. 73, č. 121, s. 3. Vyšlo 3. května 1930. Pro Antonína Plocka to ovšem nebyla poslední havárie toho roku, dne 9. října 1933 mu u letounu Aero A-32.65 při přeletu Karpat vysadil motor a nouzově přistával do lesa. 

nasledujúce výpovede účastníkov havárie pochádzajú zo správy o nehode Aero Ap-32.74 z pozostalosti Ing. Jana Krumbacha / Technické múzeum Brno

drak mal nalietaných 110 hodín a 34 minút letu, motor Walter Jupiter o výkone 450 ks (hp) č.122 mal nabehaných 129 hodín 52 minút

účel letu : súboj s fotoguľometom

posádka : čet. pilot Mravec Gejza / pozorovateľ npor. Čtvrtečka Karel

popis nehody : zrážka lietadiel vo vzduchu pri streľbe pozorovateľa fotoguľometom ... posádka mŕtva

Mj. zničený : guľometný prístroj fotografický vzor Thartou - Pickard K-III-H (Lewis)

Slob. pilot Anton Plocek narodený v Českej Třebovej udáva, že pri cvičnom lete (súboji) dňa 2.5.1933 asi o 9:30 hod. ráno došlo vo výške asi 1.000 metrov ku zrážke lietadiel a nasledujúcej explózii / následkami explózie utrpel popáleniny rúk a tváre. Pri dopade na padáku neutrpel žiadny úraz

lekársky nález : popáleniny II. stupňa ... ľahšieho rázu, môže sa vyliečiť do 14 dní, pokiaľ sa nepridajú komplikácie / šéflekár pluku npor. Dr. Melnikov v.r.

výpoveď čat.dsl. p. strelca Bohumila Jirouta narodeného v Pardubiciach 

pri zrážke lietadiel a následkom explózie vyskočil na padáku, ako dopadol si dobre nepamätá

lekársky posudok : infrakcia čiašky ľavej nohy, povrchné odreniny chrbáta ľavej ruky a tváre pod pravým okom (sťažoval si na silné bolesti v ľavom kolene / zranenie je ľahčieho charakteru a môže sa zahojiť do 14 dní, pokiaľ sa nepridružia komplikácie / / šéflekár pluku npor. Dr. Melnikov v.r.

výpoveď svedka nehody npor.p.poz.l. Antona Ďurčanského : "Podľa môjho názoru nesie vinu na zrážke zahynulý pilot čet. Mravec, pretože nerešpektoval smery zatáčiek"

"Manéver druhého lietadla si nedokážem vysvetliť, zvlášť u staršieho pilota, ktorý bol okrem iného dnes ráno zvlášť poučený o smere lietania zatáčok von a nie dovnútra (k druhému lietadlu)"

za materiál ďakujem p. Michalovi Dubovi  / fotografie pochádzajú zo zbierky p. Aleše Polidora

--

Doma nikto nie je prorokom, nebol ním ani Anton Gejza Mravec

Život píše tie najneuveriteľnejšie príhody

Mária Šutvajová sa narodila 8. novembra 1874 v oravskej Lehôte Štefanovi Šuttvayovi a Janke rodenej Ďaďovej. (Gramatické rozdiely v menách spôsobujú dobové záznamy v rodných listoch, kedy si zapisovatelia nerobili starosti s tým, či meno zapíšu latinsky, maďarsky alebo slovensky. Všetky ostatné úradné dokumenty uvádzajú Máriu Šutvayovú už len s ypsilonom)

Dňa 2. novembra 1907 sa vydala do Čadce za Ondreja Mravca, pekárskeho pomocníka, narodeného 11. augusta 1880 v Rakovej. Bol synom Andreasa Mravca a Anny rodenej Rebrošovej. V rodine sa tradovalo, že vždy jeden syn, väčšinou prvorodený, bol Andrej alebo Ondrej. Dnes máme rodnými listami doloženú už ôsmu generáciu Andrejov. Keď sa vydávala, slúžila ako kuchárka u nitrianskeho biskupa, ktorý jej dal aj výbavu. Žiaľ nezachovalo sa z nej – teda z textilu, vzácneho jemného čínskeho porcelánu a rozsiahleho strieborného servisu nič, len jedna dezertná lyžička.

Gejza Anton Mravec

fotografia pochádza zo zbierky Jozefa Štefla **

Spolu mali štyri deti, troch chlapcov a jedno dievča. Napriek tomu, že boli chudobní, zaistili všetkým deťom na tú dobu dobré postavenie. Najstarší Gejza Anton bol vojenským pilotom, mladší Ondrej bol policajt na bratislavskom Policajnom prezídiu, Mária bola krajčírka a najmladší Jozef, môj otec, maturoval na Obchodnej akadémii v Žiline.

O tom, že život píše neuveriteľnejšie príbehy ako najlepší spisovateľ, svedčí napríklad osud najstaršieho syna Gejzu Antona Mravca.

Narodil sa 15. januára 1908 v Čadci. Školské vysvedčenia dokazujú, že bol výborným žiakom. Popri samých jednotkách sa objavuje len sólová dvojka zo zemepisu. Do učenia išiel až do Bratislavy. Zachované Vysvedčenia spôsobilosti č. 5080 vystavené skúšobným komisárom ing. Schneiderom v Bratislave 11. februára 1928 potvrdzuje, že sa vyučil v tamojšej továrni na kyselinu uhličitú u Jozefa Eichenwalda. Domov sa už nevrátil, ale nastúpil k vojenskému letectvu do Prostějova. Zaradený bol do Leteckého pluku 3 generála letca Milana Rastislava Štefánika, ktorého duch a tradícia boli v posádke priam posvätné.

Ako všetci synovia Márie Šutvayovej, aj Gejza bol náruživým fotografom. V rodinnom archíve je uchovávané veľké množstvo fotografií jeho kamarátov a kolegov – letcov, či už jednotlivo, alebo skupinové zábery pred lietadlom. Časté sú aj poznámky písané jeho rukou na rube fotografií, kedy a kde dotyčný pilot zahynul.

Raz, keď som bola ešte malá, sme si prezerali s tetou Marínou tieto staré fotografie. Chvíľu ostala potichu a potom povedala: „Jeden z nich je Štefánikov vrah. Niekedy vám ukážem ktorý.„ Žiaľ, už nám ho neukáže. Prešiel voľajaký čas, fotografie sa dlhšie neprezerali, my sme aj zabudli na jej prísľub. A teta umrela. Túto informáciu si zobrala so sebou. Okrem týchto fotografií sa v rodine s priam pietnou úctou brala do rúk iná snímka – generál Štefánik niekoľko hodín po smrti. Dnes už nevieme presne, či je to originál z archívu Masarykovej leteckej ligy, alebo čo je pravdepodobnejšie, je to fotografia takéhoto originálu z archívu. 

Ako väčšine vtedajších letcov, ani Gejzovi nebol dopriatý dlhý život. Zahynul spolu so svojím veliteľom 2. mája 1933 pri nácviku leteckej prehliadky poriadanej každoročne v deň zostrelu Milana Rastislava Štefánika. Mal len dvadsaťpäť rokov. V Nitre sa konala veľkolepá rozlúčka s oboma pilotmi, o čom svedčia dobové zábery. O deň nato sa konal pohreb Gejzu v Čadci. Uložený je v starej časti mestského cintorína. Pomník zdobil okrúhly mosadzný letecký znak, ten však vandali koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia ukradli. Kysucké hlasy 16. mája 1933 uverejnili parte oznamujúce tragickú smrť svojho čadčianskeho rodáka.

Gejza Anton Mravec bol prvým profesionálnym letcom pochádzajúcim z Kysúc. V žiadnych análoch sa však táto skutočnosť nikdy nespomenula. Doma asi naozaj nik nemôže byť prorokom!

Tonka Kasajová

článok som prebral z webu  -  mykysuce.sme.sk

** - snímek pochází ze sbírky Josefa Štefla, který v březnu 1929 nastoupil základní vojenskou službu u 64. letky LP 3 ve Vajnorech. Po absolvování kursu mechaniků se přihlásil do pilotního výcviku, který absolvoval od března do října 1930 ve VLU Prostějov nejprve jako žák elementární pilotní školy pod vedením prap. Landy a potom jako žák pokračovací pilotní školy pod vedením rtm. Kamarýta. Od října 1930 konal polní leteckou službu u 64. letky LP 3 ve Vajnorech a cvičné letky v Piešťanech a v listopadu 1931 byl jmenován polním pilotem letcem. Bohužel v listopadu 1931 havaroval s letounem Aero A-29 v Malackách při vlekání rukávu pro KOPL (kulometnou obranu proti letounům) a následně byl shledán neschopným aktivní pilotní služby. Byl proto pověřen mechanickou prací u letky a startérskou službou na letišti v Piešťanech, kde zůstal do vypršení závazku k vojenské službě do března 1933.

za fotku ďakujem p. Michalovi Dubovi

Aero Ap-32.2? zo zbierok Leteckého múzea Praha - Kbely

súvisiace články :   Letecké nehody z okolia Nitry

photo - archív A. Polidor
photo - archív A. Polidor
trosky lietadla Aero Ap-32.74 posádky čat. dsl. p.p.l. Gejza Mravca noviny Národ vydané 3.mája 1933 v Prahe noviny Národní listy z 3.mája 1933 trosky lietadla Aero Ap-32.74 posádky čat. dsl. p.p.l. Gejza Mravca
Gejza Anton Mravec Aero Ap-32.2? v Leteckom múzeu Praha - Kbely


comments powered by Disqus