Záchranárom odhalili pamätník na Kláštorisku

Gonzo - 19.10.2015
 

V našom leteckom živote zavládol dňa 17. júla 2015 hlboký žiaľ. Počas záchrannej akcie v Slovenskom raji došlo k tragickej nehode vrtuľníka Agusta A109 spoločnosti Air Transport Europe, pri ktorej zahynul náš dlhoročný člen a kamarát, pilot Ľubomír Majerčák. 

Ľubomír Majerčák bol neoddeliteľnou súčasťou nášho Aeroklubu Poprad takmer tridsať rokov. Začínal ako pilot vetroňov, neskôr motorových lietadiel a na svoj Aeroklub nezanevrel ani počas kariéry profesionálneho pilota vrtuľníkov. Nechýbal na žiadnom klubovom podujatí, svoje vedomosti a skúsenosti odovzdával aj novým začínajúcim pilotom. Svojou prítomnosťou vždy rozsieval úsmev a zábavu, o to viac strata výnimočného človeka a skvelého kamaráta bolí.

17.10.2015 bol v Slovenskom Raji na symbolickom cintoríne na Kláštorisku odhalený pamätník obetiam leteckého nešťastia, spojený so svätou omšou za všetky obete Slovenského Raja.

Bolo nám všetkým cťou Ťa spoznať, tráviť s Tebou čas na zemi aj vo vzduchu a zdieľať našu spoločnú vášeň - lietanie. Spomienky na Teba ostanú navždy v našich mysliach a srdciach a budeš nám veľmi chýbať. Nikdy nezabudneme.

Roman Kloudacomments powered by Disqus