Významné životné jubileum p. Bujňáka

Ľubo Hurajt - 19.12.2019
 

V piatok 6. decembra 2019 oslávil krásne životné jubileum 80. rokov, náš dlhoročný člen a funkcionár Aeroklubu, pán Vladimír Bujňák.

Lietať v Aeroklube začal v roku 1955 ako žiak, potom ako pilot bezmotorových lietadiel. Počas základnej vojenskej služby v Prostějove a Trenčíne pôsobil ako pilot lietadiel Jak-11 a ako letecký mechanik. Vojenské lietanie ukončil z osobných dôvodov. Po návrate z vojenskej služby pokračoval v lietaní na klzákoch, v roku 1960 získal oprávnenie inštruktora a v roku 1970 inšpektora bezmotorového lietania. Zúčastňoval sa aj plachtárskych súťaží, vrátane majstrovstiev Slovenska. Je držiteľom odznaku "zlaté C", na získanie ktorého je potrebné splnít 300 km prelet, prevýšenie 3.000 m a 5 hodinový let. V roku 1973 úspešne dokončil motorový výcvik a bol držiteľom oprávnení obchodný pilot a inšpektor.

Od roku 1978 bol zamestnaný v Slovenskom Národnom Aeroklube ako inšpektor bezmotorového lietania Východoslovenského kraja. Počas dvanásťročného pôsobenia v tejto funkcii sa zúčastňoval všetkých plachtárskych súťaží ako vlekár, dispečer a rozhodca. Bol rozhodcom 1. triedy a v osemdesiatych rokoch bol hlavným rozhodcom Plachtárskych majstrovstiev socialistických krajín. V rokoch 1990 - 1997 vykonával funkciu vedúceho letovej prevádzky Aeroklubu Poprad.

Svoju päťdesiatročnú aktívnu a bohatú leteckú činnosť ukončil v roku 2005. Počas nej nalietal 1.800 hodín na vetroňoch (2.400 aerovlekových a 4.500 navijakových štartov) a 2.200 hodín na motorových lietadlách.

V aeroklubovom lietaní dosiahol maximum. Je šťastím, že jeho životný koníček sa následne stal aj jeho povolaním. Ku množstvu gratulantov sa pripájajú aj všetci členovia nášho Aeroklubu

Srdečne blahoželáme 

p. Vladimír Bujňák p. Vladimír Bujňák p. Vladimír Bujňák


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Výstava trosiek IL-18 / OK-NAB v Múzeu dopravy

Vážení pozostalí po obetiach leteckého nešťastia na Zlatých Pieskoch z roku 1976, vážení všetci tí, ktorí mi akokoľvek pomohli pripraviť text do knihy o nehode, dovoľte mi poslať vám poslednú pripomienku pozvánky na vernisáž výstavy trosiek z lietadla,...

Gonzo - 11.06.2021
Autori
 

 

 

Mi-8T / OM-EVA
Foto dňa
Mi-8T / OM-EVA