Výmena motora AŠ-62IR na Andule / OM-ELI

Gonzo - 25.4.2016
 

Po zimnej prestávke a po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli, že motor v našej An-2 vymeníme a pôvodný pošleme na GO do Maďarska. Síce nám zostával ešte results na motore cca 150 hodín, ale stojím si za svojim rozhodnutím o výmene, nakoľko je teraz vhodná doba a lietadlo je takto pripravené na celú sezónu.  

V stredu ráno 20. apríla 2016 prišiel mechanik Marián zo Spišskej Novej Vsi a pustil sa do odstrojovania motora. Vo štvrtok 21. apríla dorazila firma Fly Coop z Maďarska a priniesla zgenerálkovaný voňavý motor. Výmena motora trvala dva a pol dňa. V sobotu sme v poobedňajších hodinách spravili motorovku, a doladili otáčky. Následne bol vykonaný zálet, ktorý potvrdil 100% prácu mechanikov a lietadlo bolo preletené do Senice.

Len pre zaujímavosť komunikácia medzi Slovákmi, Maďarmi a východniarom prebiehala v ruskom jazyku. Ja maďarsky neviem a maďari nevedia slovensky, tak preto ruština.

Touto cestou by som rád poďakoval firme Fly Coop za profesionálny a ľudsky prístup. Keď som sledoval prácu mechanikov, tak som len žasol. Klobúk dole páni a ďakujem.

Veselský Silvo

súvisiace články :  

Red Baron v Dubovej

An-2 / OK-RIP / OM-RIP / OK-ELI / OM-ELI

výmena motora AŠ-62IR na Andule / OM-ELI výmena motora AŠ-62IR na Andule / OM-ELI výmena motora AŠ-62IR na Andule / OM-ELI výmena motora AŠ-62IR na Andule / OM-ELI


comments powered by Disqus