Všechny cesty vedou do kokpitu

Gonzo - 8.1.2016
 

Zajímá vás, kam se ubírá letecký vývoj ve světě a jaké jsou hlavní požadavky na pilota v 21. století? Přečtěte si, jak to vidí Tomáš Sýkora, druhý pilot společnosti Wizzair a šéfinstruktor MPL výcviku v Czech Aviation Training Centre.

Vývoj letecké techniky prošel za poslední desítky let revolučními změnami. Z dříve vysoce rizikového se dopravní letoun stal nejbezpečnějším dopravním prostředkem současnosti. Enormně poklesl počet nehod způsobených technickým selháním. Nejrizikovější součástí každého letounu tak zůstáváme my — piloti. Více než 70 % všech nehod dnes působí lidský faktor. Bez zavedení výcviku CRM (Crew Resource Management, neboli optimalizace součinnosti posádek letounu) do praxe na počátku 90. let 20. století by toto číslo bylo ještě vyšší. 

Tomáš Sýkora  

Během klasické cesty se s prací v týmu, a tedy i s CRM, student setká až v samém závěru výcviku, a to těsně před a během výcviku pro získání typové kvalifikace na dopravní letoun. Navíc bohužel pouze okrajově, protože to není vše, co musí v poměrně krátkém čase vstřebat. Náhle se musí vyrovnat s řízením vysoce výkonného dopravního letounu letícího ve stratosférických výškách, je nucen naučit se komunikovat s letounem prostřednictvím sofistikovaného automatického systému řízení a optimalizace letu.

Klasický systém výcviku dopravních pilotů neprošel více než 50 let významnou změnou a dodnes tak nereflektuje technický pokrok, který zaznamenalo celé letecké odvětví. Tradiční cesta tak nechává nové piloty topit se ve velmi náročném typovém výcviku. Během něj ovládají stroj, k jehož charakteristikám se při výcviku na malých letounech nemohli ani přiblížit.  

Jako odpověď na tuto nevyhovující situaci vznikla v roce 2004 nová, celosvětově uznávaná licence pilota vícečlenných posádek - Multi-Crew Pilot Licence (MPL). MPL výcvik přináší několik revolučních novinek. První z nich je tzv. “competency based” pojetí výcviku. To bere v úvahu fakt, že být pilotem dopravního letounu vyžaduje vypěstování devíti základních schopností, nebo přesněji kompetencí pilota, které podporují hlavní kompetenci, tzv. Threat & Error Management, neboli TEM. Rozvinutý TEM je cílem výcviku každého dopravního pilota a zároveň je vlastně dalším rozvinutím CRM. Budoucí piloti se s těmito pojmy začnou setkávat už v první fázi svého výcviku. Během MPL výcviku je rozpracování a procvičení zmíněných deseti nezbytných kompetencí věnována maximální pozornost. 

Druhou novinkou, kterou přináší MPL výcvik, je přesnější hodnocení kompetencí pilotů během výcviku. Školitelé jsou pečlivě vybraní dopravní piloti s dlouholetými zkušenostmi a schopnostmi předávat je dál. Systém MPL výcviku dává těmto speciálně vyškoleným MPL instruktorům k dispozici nástroje, kterými určují míru efektivity používaní každé z devíti základních kompetencí a TEM. A právě to umožňuje posilovat vaše slabší stránky a vychovat z vás pilota s vyrovnanými schopnostmi na vysoké úrovni, které budou podporovat váš bezpečný úsudek (TEM). Během výcviku strávíte přibližně 180 hodin v simulátoru, který představuje vysoce výkonný dopravní letoun. Díky tomu budete mít více času absorbovat všechny potřebné dovednosti.

Součástí výcviku MPL je v poslední fázi také výcvik u letecké společnosti na skutečném dopravním letounu. Na konci výcviku budete mít v zápisníku letu zapsáno minimálně stejné množství hodin na skutečném letounu jako během integrovaného nebo modulového kurzu CPL. Rozdíl bude pouze v tom, že půjde o hodiny strávené v dopravním letounu na běžných linkách provozovaných leteckými společnostmi.

Ke studiu budete mít k dispozici špičkové studijní materiály a lektory s aktuální zkušeností z dopravního létaní. MPL výcvik poskytuje výcvikové středisko CATC s dlouholetou tradicí ve spolupráci s leteckými společnostmi Czech Airlines a Travel service. Cílem MPL výcviku je především vychovat dopravní piloty schopné bezpečného a efektivního provedení letu.

Úspěšné absolvování MPL výcviku vás spolehlivě dostane do kokpitu dopravního letadla už za rok a půl od počátku výcviku. Předchozí letecké zkušenosti nejsou nutné. Na jaře 2016 bude CATC pořádat Career Day, kde se setkáte s piloty — instruktory, leteckým lékařem a zástupci leteckých společností. Výběrové řízení neboli Screening je naplánováno na letní měsíce tak, abyste od nového akademického roku 2016/17 mohli začít studovat. A navíc CATC  chystá novinku: studium bakalářského programu na Vysoké škole obchodní v Praze. Sledujte aktuální informace na webových stránkách a facebookovém profilu Czech Aviation Training Centre.

pozn. Gonzo : článok je súčasťou platenej reklamy

flight simulator A320 CATC flight simulator B737 CATC Tomáš Sýkora šéfinstruktor MPL výcviku v Czech Aviation Training Centre


comments powered by Disqus