Projekt AEROPRO Vision je na predaj

Gonzo - 15.10.2020
 

Po zrelej úvahe sme sa vlastníci firmy AEROPRO, s.r.o. Nitra rozhodli ponúknuť na predaj kompletný projekt kompozitového hornoplošníku Vision, vrátane výkresovej dokumentácie a práv na jeho výrobu a distribúciu. Vision je pripravený k dnešnému dňu na zahájenie výroby overovacej série

AEROPRO, s.r.o ako dlhoročný výrobca lietadiel kategórie UL / LSA (športové lietajúce zariadenia) sa chce naďalej koncentrovať na výrobu a distribúciu nášho nosného produktu - hornoplošníku EuroFox, ktorých sme vyrobili a dodali už viac ako 600 kusov

Ján Ivančík  -  konateľ AEROPRO, s.r.o.

aeropro@outlook.sk

--

Predstavenie projektu VISION

V roku 2011 zahájila firma AEROPRO, s.r.o. Nitra vývoj nového lietadla VISION. Do projektu sa zapojili významní dizajnoví inžinieri, aerodynamici, tým konštruktérov a technológov. Cieľom bolo navrhnúť lietadlo s nadčasovým dizajnom, s výbornými letovými a úžitkovými vlastnosťami.

vstup do albumu na Google Photos

Pri vývoji sa využili dlhoročné skúsenosti z výroby leteckej techniky vo firme AEROPRO,s.r.o. V súčasnosti je vývoj lietadla VISION ukončený. Vyrobené sú všetky technologické formy a prípravky na jeho výrobu. V roku 2012 bolo vyrobené prvé overovacie lietadlo EuroFOX-VISION 01 (trup z pôvodného EuroFoxu + kompozitové krídlo + kompozitové chvostové plochy), ktoré má k dnešnému dňu nálet 670 hodín. 

Na lietadle VISION 02 sa overovali konečné letové vlastnosti projektu. Získalo osvedčenie letovej spôsobilosti v kategórii CS-LSA (ľahkých športových lietadiel), ktorý udelil Letecký úrad Slovenskej Republiky. Celý projekt je pripravený na zahájenie výroby overovacej série.

Technické parametre lietadla VISION 

Lietadlo AEROPRO VISION je dvojmiestne lietadlo v kategórii LSA - Light Sport Aircraft konštruované do maximálnej vzletovej hmotnosti 600 kg. Toto lietadlo bolo navrhnuté pre kategóriu podľa stavebného predpisu CS-LSA pre Európsku certifikáciu a ASTM F2245 pre certifikáciu v USA.  

Pri konštrukcii lietadla boli použité najmodernejšie kompozitové technológie s použitím uhlíka a sendvičových konštrukcií.

VISION je lietadlo  konštruované ako vzperový hornoplošník. Celokompozitové krídlo je vybavené vztlakovými klapkami a krídelkami. Predná časť trupu, po hlavnú prepážku, je priehradovej konštrukcie z oceľových trubiek. Od hlavnej prepážky pokračuje samonosnou kompozitovou škrupinou. Podvozok je trojbodový s predným kolesom.

dominantným dizajnovým prvkom je tvar a zvýraznenie zasklenia kabíny

Krídlo

Je celokompozitové, sendvičovej konštrukcie s uhlíkovými nosníkmi. Je vyrobené v negatívnych formách, čím je zabezpečená jedinečnosť a presnosť opakovanej výroby s veľmi kvalitným povrchom. V krídlach sú integrované nádrže s celkovou kapacitou paliva 135 litrov, čo zabezpečuje vytrvalosť  letu 9,5 hodín a dolet približne 1.900 km

Trup a chvostové plochy

Je zhotovený z kompozitových sendvičových škrupín kombinovaných s prútovou konštrukciou v mieste kabíny. Prútová konštrukcia zvyšuje pasívnu bezpečnosť posádky lietadla. Trup, tak ako krídla, je vyrobený v negatívnych formách, čo zabezpečuje dizajnovú jedinečnosť lietadla VISION. Uvedená konštrukcia trupu zaručuje nízku hmotnosť a súčasne vysokú pevnosť a tuhosť. Prierez trupu je nepravideľného tvaru (viď. priložená fotografia). S trupom sú spojené chvostové plochy klasického usporiadania kompozitovej sendvičovej konštrukcie s možnosťou odnímania stabilizátora výškovky.

Podvozok

Uvedená verzia lietadla má trojbodový podvozok s predným kolesom. Odpruženie hlavného podvozku je zabezpečené pružnosťou laminátových nôh podvozku. Predná noha je pripevnená na požiarnu stenu lietadla a je odpružená gumovým tlmičom, ktorý je upevnený k motorovému lôžku. Predné koleso je chránené proti bočným kmitom hydraulickým tlmičom. Kolesá podvozku sú prekryté aerodynamickými krytmi. Pedálový brzdový systém zabezpečuje nezávislé brzdenie každého kolesa samostatne, čo zabezpečuje výbornú ovládateľnosť lietadla pri rolovaní a parkovaní. V brzdovom systéme je taktiež zaradená parkovacia brzda.

Vybavenie kabíny

riadenie je klasické, zdvojené, s riadiacimi pákami na oboch stranách priestornej kabíny. Na prístrojovej doske sú umiestnené dve 10.6 palcové dotykové obrazovky Garmin G3X GDU 460 / autopilot / rádio / záložné analógové prístroje. Ovládanie vztlakových klapiek, vyváženie výškového a smerového kormidla je pomocou elektrických serv. V základnej verzii sú elektricky nastaviteľné sedačky oboch členov posádky (posunom vpred / vzad). Sedačky pilotov sú prevedené v koži / prístup do batožinového priestoru je zabezpečený cez kabínu sklopením sedačiek. Súčasťou vybavenia lietadla je odpovedač a záchranný balistický systém. 

Motor / vrtuľa

V prototypovom modeli VISION 02 je inštalovaný motor Rotax 912 iS Sport s výkonom 100 hp. Motorový priestor lietadla je konštruovaný tak, aby sa v ňom podľa požiadaviek dali inštalovať aj iné typy motorov Rotax (912UL / 912 ULS / 914 Turbo / 915 iS Turbo). V prototypovom modeli VISION 02 je nainštalovaná vrtuľa DUC SWIRL III.  Lietadlo je pripravené na inštaláciu rôznych typov vrtúľ, ktoré vyhovujú danej kategórii LSA lietadiel.

Rozmery a výkony 

Posádka:                                                     2 osoby

Prázdna hmotnosť:                                  360 kg ( vo verzii s autopilotom)

Maximálna hmotnosť:                             600 kg

Úžitková hmotnosť:                                 240 kg

Podmienky letu:                                        VFR / VFR noc (podľa kategórie LSA)

Rozpätie krídel:                                         10,8 m

Dĺžka lietadla:                                            6,18 m

Výška lietadla:                                           2,24 m

Plošné zaťaženie:                                      42,1 kg / m2

Motor typ:                                                    Rotax 912 iS Sport

Cestovná rýchlosť:                                     200 km / hod. (108KT)

Maximálna rýchlosť:                                  255 km / hod.  (138 KT)

Stúpanie:                                                     980 ftpm (4,9 m/sec.)

Kapacita paliva:                                         135 litrov

Spotreba paliva:                                        14 l /hod. (pri cestovnej rýchlosti)

Vytrvalosť:                                                  9,5 hod.

Dolet:                                                         1.900 km

pozn. Gonzo :  článok je platenou reklamou firmy AEROPRO, s.r.o. Nitra

---

súvisiace články : 

600. EuroFox z Nitry !

Kompozitový EuroFox / OM-LIV

AeroPro Vision / OM-VSN AeroPro Vision / OM-VSN AeroPro Vision / OM-VSN AeroPro Vision / OM-VSN
AeroPro Vision / OM-VSN tvar trupu Visiona AeroPro Vision / OM-VSN Vision batožinový priestor
AeroPro Vision AeroPro Vision


comments powered by Disqus