VIII. ročník Rally Spiš

Gonzo - 10.8.2016
 

Aeroklub Spišská Nová Ves pozýva priaznivcov navigačného lietania na VIII. ročník navigačnej súťaže RALLY SPIŠ, ktorá sa bude konať 24.-25.9.2016 na letisku v Spišskej Novej Vsi.

Súťaž bude zameraná a takto aj pripravená, najmä pre nových záujemcov o tento šport, ktorí dosiaľ nemajú veľké skúsenosti s navigačným súťažným lietaním. Pred samotným súťažným letom prebehne teoretická príprava so zameraním na navigačnú prípravu a samotný let.

Na navigačnú prípravu bude vyhradený dostatočný časový priestor a bude poskytnutá, v prípade potreby, pomoc pri príprave mapy od staviteľa etapy. Súťaž bude pozostávať z jednej etapy s dĺžkou trate do 150 km.

Po absolvovaní súťažných letov bude s posádkami urobená analýza ich letu na základe záznamu z logra, s cieľom odhaliť chyby pri pilotáži . 

Skúsenejší súťažiaci sú tiež vítaní, môžu využiť príležitosť pre výmenu svojich pozícii v posádke pilot-navigátor, čím môžu získať nové skúsenosti z iného pohľadu pre svoje ďalšie súťaže, alebo sa môžu zúčastniť v pozícii safety pilota  pre svojich začínajúcich priateľov, organizátor ocení aj výmenu ich skúsenosti počas teoretickej prípravy.

Program súťaže je naplánovaný tak, aby sa dala absolvovať v prípade priaznivého počasia za jeden deň. Ak bude v sobotu počasie nepriaznivé, využijeme čas na rozsiahlejšiu teoretickú prípravu a výmenu skúseností a lety prebehnú v nedeľu.comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Gulash Rallye - Memoriál Ľ. Majerčáka 2020

Aeroklub Poprad pozýva všetkých pilotov, aeroklubákov a priaznivcov lietania na tradičné podujatie spojené so zatváraním tatranského neba, Gulash Rallye 2020 s podtitulom Memoriál Ľubomíra Majerčáka. Uskutoční sa 17. októbra 2020 na...

Gonzo - 01.09.2020
Autori
 

 

 

LWD Žuraw / SP-GLB Kraków
Foto dňa
LWD Žuraw / SP-GLB Kraków