Uvažujete o kariére dopravného pilota ?

Gonzo - 15.7.2015
 

Czech Aviation Training Centre otvára na jeseň tohto roku ďalší výcvik Multi-Crew Pilot Licence za podmienok, ktoré ešte nikdy neboli výhodnejšie. Pokiaľ úspešne absolvujete výcvik, máte zaistenú prácu v kokpite dopravného lietadla u spoločnosti Czech Airlines, alebo Travel Serviceuž už za 18 mesiacov od začiatku výcviku. Teraz naviac ešte s možnosťou prefinancovania až 70 % nákladov na výcvik od Českej šporitelne.

Veľkou novinkou je aj rozšírenie počtu typov lietadiel, na ktoré sa záujemca o výcvik môže preškoliť. Vďaka spolupráci s našimi novými partnerskými aerolinkami Travel Service ponúkame výcvik MPL aj na Boeing B 737 NG. Preškolenie na Boeing pribudlo k existujúcej ponuke typov Airbus A 320 a ATR 42/ 72 pre spoločnosť Czech Airlines.

Výberové konanie sa začne od 14. októbra vo výcvikom stredisku na pražskom Letisku Václava Havla. Uzávierka prihlášok je 31. augusta 2015. Viac informácii o výcviku MPL a spôsobe ako sa prihlásiť nájdete na webových stránkach CATC (link: www.catc.cz/cz/jak-se-stat-pilotem/vycvik-multi-crew-pilot-licence/). Skutočne neváhajte s poslaním svojej prihlášky, kapacita screeningu je veľmi obmedzená.

O výcviku MPL :

Výcvik Multi-Crew Pilot Licence (výcvik je známy aj pod skratkou MPL) vznikol v roku 2004 ako reakcia na situáciu v leteckej doprave, keď klasický modulový výcvik typu ATPL prestal dostačovať nárokom leteckých spoločností na zručnosti pilotov. MPL kladie ďaleko väčší dôraz na schopnosti pilota ovládať veľké dopravné lietadlo v prostredí viacčlennej posádky. V súčasnej dobe je MPL stále populárnejší u leteckých spoločností a rýchlym tempom vytláča klasický modulový výcvik pilotov, pretože je rýchlejší, lacnejší a efektívnejší. V spoločnosti Czech Aviation Centre ponúkame výcvik MPL od roku 2013.

Czech Aviation Training Centre

Czech Aviation Training Centre nadväzuje na slávnu, 80 rokov dlhú tradíciu výcvikového strediska ČSA. V ponuke má všetky typy výcvikov pre leteckých profesionálov od leteckých mechanikov, pozemný personál až po posádky kabín a pilotov. CATC sa nachádza v Prahe na letisku Václava Havla s dobrou dostupnosťou do centra mesta

článok je platená reklama

 

Czech Aviation Training Centre Czech Aviation Training Centre


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Gulash Rallye - Memoriál Ľ. Majerčáka 2020

Aeroklub Poprad pozýva všetkých pilotov, aeroklubákov a priaznivcov lietania na tradičné podujatie spojené so zatváraním tatranského neba, Gulash Rallye 2020 s podtitulom Memoriál Ľubomíra Majerčáka. Uskutoční sa 17. októbra 2020 na...

Gonzo - 01.09.2020
Autori
 

 

 

L-13 Blaník / OM-9700 Košice
Foto dňa
L-13 Blaník / OM-9700 Košice