Svadbostroj 2. mája 2015

Gonzo - 30.6.2015
 

Nastal ten správny čas a konštelácia hviezd a tak sme si s už mojou ženou letuškou Zuzkou po viac ako osem ročnom vzťahu povedali svoje áno 2.mája 2015 v Klátovej Novej Vsi.

Nebol by som to ja, aby som niečo nevymýšľal a tak podporený myšlienkou Mariána Szaba a hlavne jeho manželky Magdalénky, ktorá mi doniesla fotky z ich svadby na ktorej sa viezli v legendárnom LG 30/130 Kmotr som sa rozhodol, že po niekoľkých rokoch strávených v rozloženom stave, vytiahneme náš aeroklubácky L-13 Blaník a trošku ho prevetráme aspoň v tranďáku.

Slovo dalo slovo a keď sa k tomu pridá aj partia dobrých ľudí, ktorí sú ešte aj vaši dobrí priatelia, tak ide všetko oveľa jednoduchšie. O celom tomto pláne sa rozprávalo dosť dlho pred svadbou a tak sme začali všetko chystať v dostatočnom predstihu. Ráno v deň svadby nám Pepčo s Radom pomoholi vytiahnuť Blaník z malého hangáru a naložiť ho na tranďák. Vladko s Lenkou tiež pomáhali od samého rána a celý tento projekt zastrešovali.

Blaníka som potom pretiahol ja osobne pred Lubkovu autoumývarku a Luboš neváhal a aj v čase svojho voľna dobehol a umyl z neho nános času stráveného v hangári.

To už som ja medzitým musel z letiska odísť a o všetko sa postarali Vladík s Lenkou. Blaník krásne vyzdobili, vystlali, nachystali a previezli ho do Klátovej Novej Vsi, kde sa konala svadba.

Tam sa tranďák zapojil za Radove referenčné vozidlo, za volant usadol jeho syn Erik a po tom ako sme vyšli z obradnej sály a Zuzku so šatami do kabíny nejak vtesnali, dali sme si v takejto zostave jedno kolečko okolo Klátovského kaštieľa, aby sme umožnili hosťom presunúť sa k miestnemu kulturáku.

Bola to síce krátka, ale zato ta najkrajšia chvíľa, ktorú som v Blaníku prežil. Síce som v ňom kedysi začal lietať výcvik, no kvôli nedostatku času som sa na ňom nikdy nedostal na prvé sólo a medzitým prišlo ich uzemnenie.

Všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a preprave nášho svadbostroja by som sa chcel srdečne poďakovať a verím, že raz im s tým pomôžem aj ja ;-)

Juraj Borcha

súvisace články :

Drevené svadbostroje

Plechové svadbostroje

Svadbovanie v Aero Slovakii

svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015
svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015
svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015 svadbostroj 2. mája 2015


comments powered by Disqus