Sústredenie s medzinárodnou účasťou

Ľubo Hurajt - 24.8.2018
 

Máme za sebou úspešné dvojtýždňové plachtárske sústredenie, ktoré sa konalo od 6. do 18. augusta. Tento rok sa ho okrem domácich zúčastnila aj početná skupina plachtárov z Aeroklubu Kolín v Českej republike a zalietať v Tatrách si prišlo aj niekoľko pilotov z Aeroklubu Prešov. Počasie nám prialo a z trinástich plánovaných dní bolo dvanásť letových. Náš aeroklub poskytol účastníkom kompletné zabezpečenie, ubytovacie priestory, priestranný hangár a k dispozícií na zapožičanie boli aj naše vetrone.

Do vzduchu sa dostali štyri naše vetrone, ktoré počas sústredenia nalietali 90 hodín; pridali sa dva české a jeden prešovský vetroň. Vlečný Dynamic strávil vo vzduchu 27 hodín a urobil celkovo cez 200 štartov. 

Najviac sa činili naši žiaci základného bezmotorového výcviku. Šiesti zúčastnení žiaci a tri žiačky nalietali spolu cez 36 hodín. V polovici sústredenia sa našim dvom žiačkám Katke a Majke podarilo absolvovať prvé samostatné lety a tým výrazne pokročiť vo výcviku. Tento míľnik v leteckej kariére sa podarilo dosiahnuť ešte dvom žiakom, Danovi a Kubovi. Všetkým novým sólistom gratulujeme a prajeme im skoré a úspešné dokončenie ich výcviku.

Spokojnosť zúčastnených určite teší organizátorov a všetkých aeroklubákov, ktorí priložili ruku k priebehu sústredenia. Verím, že nás to motivuje do organizovania ďalších podobných podujatí. 

Na záver by sme sa radi poďakovali Letisku Poprad - Tatry a riadiacim letovej prevádzky stanovišťa Tatry veža za kvalitnú a bezproblémovú spoluprácu počas celého sústredenia.

Ľubo Hurajt

plachtárske sústredenie Poprad - Tatry Sky is not a limit Twin Astir / OM-3210 plachtársky výcvik


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Výstava trosiek IL-18 / OK-NAB v Múzeu dopravy

Vážení pozostalí po obetiach leteckého nešťastia na Zlatých Pieskoch z roku 1976, vážení všetci tí, ktorí mi akokoľvek pomohli pripraviť text do knihy o nehode, dovoľte mi poslať vám poslednú pripomienku pozvánky na vernisáž výstavy trosiek z lietadla,...

Gonzo - 11.06.2021
Autori
 

 

 

B-17 / photo J. Krajčírovič
Foto dňa
B-17 / photo J. Krajčírovič