Sto rokov letectva, sto letísk v Čechách a na Slovensku

Ďuro Uhliar - 14.10.2018
 

Svetoletci, asi to najvýstižnejšie a najpravdivejšie pomenovanie pre dvojicu leteckých cestovateľov, ktorí na krídlach spoznávajú Svet. Jiři Pruša a Miloš Dermišek, kolegovia z redakcie časopisu Flying Revue a hlavne cestovatelia, bádatelia a priekopníci leteckého cestovania na malých športových lietadlách. V kabíne Dynamicu spolu strávili veľké množstvo hodín, nalietali tisícky kilometrov a zažili nespočetné množstvo zážitkov. Svoje skúsenosti a poznatky s potešením šíria ďalej na svojich stretnutiach s ostatnými leteckými aj neleteckými fanúšikmi. Pri príležitosti okrúhleho stého výročia Československého letectva sa rozhodli navštíviť sto letísk doma v Čechách a na Slovensku. Aktuálne sú na svojej dvadsiatej druhej etape. Pristáli na viac ako deväťdesiatich letiskách a v sobotu  ich cesty smerovali aj k nám, na stredné Slovensko, na letisko do Očovej. Bolo mi cťou a potešením sedieť za jedným stolom a rozprávať sa o zážitkoch a výzvach, o cestovaní a lietaní a o príbehoch ktoré prináša život na krídlach a v kabíne lietadla s pánom  Jiřím Prušom.

Pri príležitosti výročia 100 rokov Československého letectva ste sa rozhodli  navštíviť sto Českých a Slovenských letísk. Skúste pár slovami zhrnúť doterajšie dojmy z tejto výpravy? Zaujala ma história letectva a lietania doma v Čechách aj na Slovensku a pri príležitosti okrúhleho výročia letectva  sme sa rozhodli  ju zmapovať a zdokumentovať. Všade zisťujem,  že sme obklopení krásnou  a bohatou históriou, máme krásne letiská,  hangáre,  budovy a v nich kopec úžasných lietadiel a leteckého vybavenia. Taktiež tak trochu mapujeme aj hustotu letísk a zisťujem,  že sme krajina s najväčším počtom letísk asi v celej Európe. Zároveň sa stretávame s názorom a aj na vlastnej koži sa o tom neustále presviedčam, že v dnešnej dobe máme málo mladých a aktívnych ľudí na letiskách, čo  vidím ako zásadný  problém pre ďalší rozvoj a napredovanie letectva. Taktiež sa stretávame s klesajúcim  záujmom o lietanie a letecké športy a leteckú históriu.

Nalietali ste tisícky kilometrov, navštívili viac ako deväť desiatok letísk, kde ste mali ten pocit, že tu je to krásne, tu je to takmer dokonalé, tu je to ideálne? Momentálne ma to zaujalo u Vás, na strednom Slovensku, na Podpoľaní, ale samozrejme máme veľké množstvo krásnych a zaujímavých letísk. Z tých slovenských letisko Jasná na úpätí Nízkych Tatier,  z tých českých  Frenštát pod Radhoštem, Frymburk na Lipenskej priehrade, Jeseníky sú krásne letisko v horách, kde keď priletíte v horúci letný deň tak je tam  prijemne,  chladno, čerstvý vzduch a zelena tráva.

Nepreženiem keď budem o Vás hovoriť ako o Svetoletcoch. Na krídlach ste navštívili takmer všetky kontinenty. Som nesmierne rád a potešený, že na svojich cestách ste sa dnes zastavili aj u nás, na letisku v Očovej. Prečo okrem iných slovenských letísk aj Očová? Pohodová a priateľská atmosféra, prijemní ľudia a priatelia, samozrejme krásne prostredie, príroda, letisko a samotná obec Očová s bohatou históriou, kolíska a rodisko významných a známych osobností spoločenského života, ale aj letisko ktoré vychovalo veľké množstvo významných osobností letectva. To boli tie hlavné a najvýznamnejšie dôvody, ktoré nás do Očovej prilákali pri putovaní po sto českých  a slovenských letiskách.

Čo Vás zaujalo na Slovensku z pohľadu leteckých cestovateľov najviac? Sme príliš krátko na Slovensku, dnes iba druhý deň a to je veľmi málo času na to, aby sme porovnávali a hodnotili čo nás zaujalo najviac. Je tu iné lietanie, ako to na ktoré sme zvyknutí u nás. Sú tu hory, lesy, vrchy, údolia takmer všade  a to robí lietanie na Slovensku lákavým a zaujímavým. Príroda, scenérie, panoráma, ktoré vidíte napríklad v Alpách, alebo iných veľhorách vo svete a tie slovenské sú veľmi podobné. Samozrejme príjemne prijatie, privítanie, skvelí ľudia a ochota. Všade k nám boli ústretoví, priateľskí a ochotní, všade nám pomohli až nad naše očakávania.

Odporúčania pre ostatných lietadlom cestovania chtivých? Prednedávnom som sa vrátil z Afriky, z Tunisu. Krajina veľmi zložitá a náročná na lietanie. Prakticky na žiadnom letisku nie je možné kúpiť letecké palivo Avgas. Musel som si ho tri týždne dopredu objednať od vojakov, ktorí mi ho na civilno-vojenskom letisku Sfax natankovali. Na žiadnom inom letisku žiaľ nebola k dispozícií ani táto možnosť. Taktiež je tam veľmi veľká byrokracia, potrebné veľké množstvo povolení na let a pristátie a všetko je finančne veľmi náročné. Čo však môžem, mám veľmi rád, páči sa mi a určite to aj odporúčam ostatným je Chorvátsko, pobrežie Chorvátska, Jadran, Jadranské more, ostrovy. Určite jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest aké som kedy navštívil.

Aké sú vaše cestovateľské plány na krídlach v najbližšom období?  Sibír, sen ktorý snívam a dúfam, že sa mi ho raz podarí naplniť, verím v to, ale je to zložité a náročné na prípravu, organizáciu a aj financie. Tak isto stredný východ Jordánsko, Libanon, Izrael. Tie ostatné krajiny stredného východu sú z dôvodu vojnových konfliktov neprijateľné, životu nebezpečné a ich návšteva lietadlom je takmer nemožná.

Ďakujem za návštevu a rozhovor

Ďuro Uhliar

návšteva letiska Očová návšteva letiska Očová WT-9 Dynamic / OK-LEX WT-9 Dynamic / OK-LEX
WT-9 Dynamic / OK-LEX WT-9 Dynamic / OK-LEX WT-9 Dynamic / OK-LEX WT-9 Dynamic / OK-LEX


comments powered by Disqus