Stavebnica lietadla TRAIL od výrobcu Ing. Nando Groppo s.r.l. – stavba ide ako po masle

Gonzo - 30.5.2021
 

Pred časom sme leteckú verejnosť prostredníctvom portálu gonzoaviation.com informovali, že sme na Slovensko priviezli prvý kit lietadla TRAIL.

vstup do albumu na Google Photos

Po kontrole dodaných dielov a komponentov sme s radosťou skonštatovali, že prišlo všetko, ako bolo uvedené v dodacom liste a naši technici sa môžu pustiť do stavby. Pre rýchlejšiu realizáciu sme zvolili kit s krídlami skompletovanými u výrobcu a nás čaká stavba trupu a chvostových plôch. Samozrejme ešte celková kompletizácia a inštalácia systémov a pohonnej jednotky. Krídla prišli perfektne zabalené a ochránené proti poškodeniu s nainštalovanými nádržami a ostatnou bižutériou. Predpripravené zavádzacie lanká alebo predinštalované diely sú štandardom.

Všetky diely sú poctivo číselne a slovne označené a navyše vybavené čiarovým kódom. Obsiahly montážny návod s obrázkami a rozpisom potrebných dielov popisuje celú stavbu krok po kroku tak, aby staviteľ neurobil zbytočné chyby a nemusel sa vracať niekoľko krokov spať, aby napravil škody. Okrem bežného dielenského náradia, sme ocenili kúpu pneumatickej nitovacej pištole, bez ktorej by sme boli ešte na začiatku. Dodaná krabica s nitmi vážila niekoľko kilogramov a pohľad na to množstvo nás presvedčil o dobrej investícii. Okrem toho sme objednali cca 350 Cleco svoriek, bez ktorých by stavba nebola možná. Nakoľko sú všetky diely z výroby predvŕtané a spasované, ide stavba ako po masle.

Súčasne s konštrukčnými dielmi sa montujú aj dodané prvky ovládania – tiahla, kladky, lanká, prepákovanie... Pred finálnou montážou je potrebná povrchová úprava vnútorných častí kvalitnými materiálmi. Po usadení trupu na podvozok a provizórnej montáži motorových krytov, sme nielen my, ale aj naši kamaráti – nadšenci do lietania skonštatovali, že je to riadny kus lietadla, čo ostruhový podvozok iba umocňuje. Hlavu máte vo výške, kde bude vrtuľový kužeľ a pri nasadaní musíte použiť stupačku na podvozkovej nohe. Skrátka emócie TRAIL vyvoláva už teraz...

Postupne sa diely míňajú a už teraz riešime kam prevezieme drak na lakovanie. Vyšpecifikovali sme potrebnú avioniku a pripravujeme motor na osadenie. Pre ilustráciu prikladáme niekoľko fotografií a už teraz sa nevieme dočkať, kedy s ním prvý krát vzlietneme.

článok je súčasťou platenej reklamy firmy Nuoli, s.r.o. Dunajská Streda

súvisiace články :

Nuoli, s.r.o. servis UL / LSA lietadiel  

Nuoli, s.r.o. distribútor Nando Groppo CZ + SK 

Trial kit Trial kit Trial kit Trial kit
Trial kit Trial kit Trial kit Trial kit


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

JetBook by Antónia Lukačinová

Knihu vydala firma Media Tribune, s.r.o. Košice, vyzdvihol som si ju na pošte vo Sv. Jure. Ďakujem Pri listovaní knihy o špičkových bizjetoch tejto doby, ktoré sú zobrazené na exkluzívnych fotografiách (230 ks) vo svojom prirodzenom prostredí...

Gonzo - 10.12.2021
Autori
 

 

 

Lockheed Electra / OK-CTB
Foto dňa
Lockheed Electra / OK-CTB