Slovak Aerobatic Team

Ďuro Uhliar - 18.8.2017
 

Kráľovná leteckých športov, tak sa jej už dlhé roky hovorí medzi pilotmi, nadšencami, odbornou ale aj laickou verejnosťou. A že o akom športe je vlastne reč ?

Samozrejme, že o leteckej akrobacii. Balet na oblohe je prirovnanie, ktoré do detailov vystihuje to, čo v skutočnosti letecká akrobacia vie ponúknuť. Letecká akrobacia je v prvom rade odvaha, sústredenie, disciplína, nasadenie, trpezlivosť, hodiny tvrdého tréningu, kopec vynaložených financií a samozrejme talent.

Spojiť spomenuté do jedného  uceleného celku a odhodlať sa na dlhú a náročnú cestu leteckého akrobata dokáže veľmi malo ľudí.  V podmienkach, ktoré rozvoju leteckých športov na Slovensku veľmi neprajú, môžeme hovoriť o malom zázraku, ktorý trvá už niekoľko rokov.

     Akrobacia na vetroňoch

Skupinu leteckých nadšencov spojilo lietanie. Lietanie nie hocijaké, ale tak trochu neštandardné. Lietanie leteckej akrobacie. Najskôr to boli začiatky bezmotorovej akrobacie na legendárnom Blaníku L-13A. Postupom času prichádzali nové skúsenosti, nové možnosti s ktorými sa dostavili aj prvé výsledky. Niekoľkonásobná účasť na Majstrovstvách Slovenska, Majstrovstvách Českej republiky v leteckej akrobacii na bezmotorových lietadlách posunula partiu chalanov zo Slovenska k myšlienke vytvoriť akrobatickú reprezentáciu na vetroňoch a Slovensko reprezentovať aj na medzinárodnej úrovni.

Podarilo sa. Vznikol Slovak Gliding Aerobatic Team

Andrej Zelem, Viliam Hrnko a Bohuslav Medvec nás úspešne reprezentovali na Majstrovstvách Sveta v leteckej akrobacii na vetroňoch Advanced v poľskom Toruni v roku dvetisícjedenásť, kde skončili ako družstvo na ôsmom mieste.

O rok neskôr na FAI WGACC 2012 takpovediac na domácej pôde na letisku v Dubnici nad Váhom v družstvách obsadili veľmi pekné šieste miesto.

Nedostupnosť závodného akrobatického vetroňa u nás na Slovensku a rozhodnutie českého majiteľa o odpredaji Foxa MDM-1, ktorý bol k dispozícií pre tréningy a závody reprezentácie Slovenska, prinieslo potrebu zamyslieť sa ako ďalej s leteckou akrobaciou na vetroňoch u nás na Slovensku.

     Akrobacia na motorových lietadlách Intermediate

Podmienky a nedostupnosť akrobatického vetroňa, ale aj odhodlanie, možnosti a potreba posúvať sa ďalej priniesli v rámci celého kolektívu akrobatov  rozhodnutie postupne sa adaptovať na akrobaciu na motorových lietadlách. Rok dvetisíctrinásť priniesol možnosť získania motorovej akrobatickej licencie, zbieranie prvých akrobatických skúseností, organizáciu a manažovanie tréningov  akrobatických letov pre celý team.

Významným prispením akrobatického inštruktora Františka Pytlíka a súhrou v celom  kolektíve výcvik napredoval podľa plánov. Záujem zo strany akrobatov lietať akrobaciu na vyššej úrovni priniesol potrebu uvažovať o využití služieb profesionálnej leteckej akrobatickej školy. Rozhodnutie padlo na Letecké akrobatické centrum Karlove Vary. Akrobatický inštruktor Jirka Duras a „malá päťdesiatka“ Zlín Z-50M sa na najbližšie obdobie  stali vernými parťákmi pre slovenských akrobatov, čo sa v pomerne krátkom čase odrazilo na výsledkoch.

Účasť na regionálnych závodoch v leteckej akrobacii v Českej republike priniesli prvé a dlho očakávané úspechy. Stupne víťazov na Karlovarskom a  Hosínskom pohári, najlepší bodový zisk na Kroměřížskom pohári a víťazstvo Bohuslav Medveca a tretie miesto Viliama Hrnka  na Akrobatických majstrovstvách Českej republiky v roku dvetisícštrnásť v kategórií Intermediate na letisku v Choteboři opäť ukázali ďalšie, nové, väčšie a hlavne zaujímavejšie a lákavejšie možnosti pre slovenskú akrobatickú špičku.

Preškolenie na „veľkú paťdesiatku“ prvé zážitky a dojmy a možnosť zúčastniť sa historicky  prvých svetových akrobatických majstrovstiev kategórie Intermediate na letisku Mossel Bay v Juhoafrickej republike boli prvé ozajstné skúsenosti pre Slovak Aerobatic Team s motorovou leteckou akrobaciou na svetovej úrovni. Opäť bola na rade možnosť ísť ďalej a z Intermediate postúpiť o povestný stupienok vyššie do Advanced. 

     Kategória Advanced

Druhá najnáročnejšia kategória vo svetovom ponímaní náročnosti akrobacie je už takpovediac akrobacia na profesionálnej úrovni. Náročnosť v spomenutej kategórii je viditeľná a hlavne citeľná zo všetkých strán.  Zvýšené nároky na tréning, kondíciu, skúsenosti, zabezpečenie, letisko, personál, techniku a samozrejme peniaze, všetko tak potrebné a nenahraditeľné pre začiatok činnosti. 

Veľkým a potrebným krokom pre Slovak Aerobatic Team v roku dvetisícpätnásť bolo spojenie sa s Ralfom Singmannom, ktorého významným prínosom do reprezentácie bol akrobatický špeciál, lietadlo Cap 231 a možnosť jeho poskytnutia k prenájmu aj ostatným členom a tým aj šanca trénovať a získavať tak potrebné skúsenosti už v kategórií Advanced.

Súťažnou prvotinou v kategórii Advanced pre celý kolektív bola účasť na Karlovarskom pohári v roku dvetisícpätnásť, čo pri takmer nulovom tréningu vo vzduchu pred samotnou súťažou zapríčinilo, že účasť na pretekoch bola skôr považovaná za bodovaný tréning a získavanie skúseností.  „Celkovo naše umiestnenie na prvý pohľad nevyzerá možno najlepšie, skončili sme na 9.,10.,11. a 14. mieste.  Nás tieto preteky ale naplnili optimizmom, dokázali sme, že sa nestratíme ani medzi najlepšími, dokážeme zaletieť aj zostavy bez núl a to už po minimálnom počte tréningových letov. Náročnosť akrobatického lietania v Advanced  je obrovská a cesta bude dlhá a ťažká“ povedal po pretekoch Bohuslav Medvec, jeden z členov akrobatického teamu.

Skupina už štyroch aktívnych akrobatov pre svoje tréningy, vystúpenia a  reprezentáciu nutne potrebovala rozšíriť lietadlový park. Viaceré technické problémy a  ich odstránenie  na jedinom lietadle Mudry CAP pripravili v roku dvetisícpätnásť pre slovenskú akrobatickú reprezentáciu sezónu plnú smoly a takpovediac na posledný deň aj znemožnili účasť teamu na Majstrovstvách Európy Advanced v rumunskej Deve.

O prírastok do hangáru  akrobatickej reprezentácie  sa opäť svojou šikovnosťou zaslúžil Ralf,  keď na jeseň roku dvetisícpätnásť priletel  na letisko do  Trenčína v poradí druhý  akrobatický špeciál rovnakého výrobcu, francúzskej firmy Avions Mudry CAP 231.

Lietadlo nie úplne nové, ale stále schopné vyhrávať závody v leteckej akrobacii. Celý akrobatický team čakalo po predčasnom ukončení sezóny  obdobie tvrdej a náročnej  práce na uschopnení oboch lietadiel pre budúcu sezónu. Optimistické predstavy o skorom začiatku tréningov sa znova nepodarilo naplniť podľa predstáv, lebo technika bola opäť proti. Závady na lietadle, ich diagnostika a následné odstránenie zas a znova spôsobili mierne opozdenie lietania. S kopou šťastia  a pracovným nasadením sa podarilo uschopniť obe lietadlá reprezentačného teamu tesne pred zahájením  Majstrovstiev Českej republiky  v leteckej akrobacii.

Nasledoval úspešný prelet po prvý krát s dvojicou akrobatických lietadiel Mudry CAP 231 z Trenčína do miesta konania akrobatického šampionátu na letisko Břeclav. Nadšenie a radosť opäť netrvala dlho. Pri pristátí po odlietaní druhej súťažnej zostavy jednému z pilotov CAP mierne odskočil a pri druhom trochu tvrdšom dotyku s povrchom VPD došlo k ulomeniu skrutiek  na uchytení ľavej podvozkovej nohy.

Lietadlo dokĺzalo po tráve so zlomenou podvozkovou nohou po krídle, až do úplného zastavenia na konci dráhy. Nadšenie v teame upadlo, závody sa však podarilo dolietať na jednom lietadle. Všetko nakoniec dobre dopadlo. Andrej Zelem v konečnom hodnotení majstrovstiev obsadil krásne štvrté miesto,  keď len o pár drobných bodov zaostal za pódiovým umiestnením. Na dosiahnutý výsledok sme dodnes všetci patrične hrdí.

Pred všetkými bolo opäť množstvo povinností s dodávkou náhradných dielov, opravou poškodeného lietadla a technickým preletom na domovské letisko do Trenčína. Slovenský akrobatický team čakala ešte účasť na Majstrovstvách Sveta Advanced v poľskom Radome. Jedno lietadlo, traja piloti a nútená reprezentačná prestávka pre Andreja Zelema z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti. To bola realita v teame tesne pred začiatkom šampionátu. 

V trojici, s jedným CAPom a opäť aj s trochou smoly sa reprezentácia presunula na vojenskú základňu Radom. Pár drobných nedorozumení v začiatkoch pretekov zo strany organizátora a neskôr  prechod frontu, nízka oblačnosť a dážď trochu skomplikovali pilotom lietanie v prvých dňoch pretekov. Na slovenskom teame sa počas závodu dosť významne prejavovala nervozita a pár získaných núl od rozhodcov dosť negatívne ovplyvnilo ich celkové umiestnenie. A tak chalanom nezostávalo nič, iba obdivovať a tak trochu aj závidieť podmienky, pripravenosť, precíznosť a aj sebavedomie ostatných teamov.

Veď reprezentanti Francúzska, čo sú niekoľkonásobní svetoví šampióni ani tentokrát nesklamali a už pred samotnými pretekmi hovorili, že do Poľska prišli iba víťaziť. Slovákom zostávalo len veriť a dúfať, že raz aj u nás budeme mať malé Francúzsko, aspoň čo sa týka organizácie a financovania akrobatického lietania a akrobatickej reprezentácie.

Slovak Aerobatic Team sa v závere minuloročnej sezóny zhodol na jednom. „Z pohľadu lietania  môžeme sezónu považovať za úspešnú. Napriek všetkým technickým problémom, ktoré nás sprevádzali takmer dva roky, sme sa zúčastnili svetového šampionátu kategórie Advanced a získali kopec tak potrebných skúseností.

Majstrovstvá sveta Advanced kategórie nie sú dnes prívetivé k amatérskym teamom, ktoré lietajú akrobaciu iba ako koníček. Ale dokázali sme,  že zostavy zalietať vieme, neurobili sme žiadnu hanbu pri lietaní a naučili sme sa veľa  nových vecí. Dnes  vieme,  že musíme jednoducho viac trénovať. Cez zimné obdobie musíme pripraviť techniku a hlavne porozmýšľať nad ďalším lietaním. Budeme určite potrebovať trénera, osobu ktorá by nám dokázala pomôcť a poradiť v taktike a v  stratégii“.

A vízie do sezóny dvetisícsedemnásť ? Viac času tráviť v kabíne akrobatického lietadla, absolvovať aspoň jednu menšiu regionálnu súťaž, lietať na Majstrovstvách Českej republiky a ak to dovolí šťastie, zdravie, technika a financie, zúčastniť sa v mesiaci august európskeho šampionátu v leteckej akrobacii kategórie Advanced v českej  Choteboři.

Juraj Uhliar

súvisiace články :

Rok Fénixa akrobatov Sláva, Wilca a Andreja

Fandíme všetci, fandíme naplno !!!

Ralf Singmann Wilco v MDM-1 Fox / OK-1213 Z-50M / OK-TRQ Andrej Zelem v Mudry Cap 231 / D-ELRM
Slovak Aerobatic Team Slávo Medvec Slávo Medvec v Mudry Cap 231 / OM-CAP Mudry Cap 231 / OM-CAP


comments powered by Disqus