Silvestrovské lietanie 2015

Ľubo Hurajt - 14.1.2016
 

Nadišiel čas, keď sa starý rok stretáva s novým, čas osláv, bilancovania a očakávaní. Pre všetkých, ktorí určitú časť uplynulého roka strávili na letisku a vo vzduchu nemohol byť symbolickejší posledný deň roka - Silvester. Strávili sme ho, ako inak, letovou prevádzkou. Počasie nám podobne ako pred rokom mimoriadne prialo, teplomer ráno ukázal slabých -15°C, čo pre otužilých tatranských letcov nie je žiaden problém. Do chladného tatranského vzduchu sa niekoľkokrát vzniesla stará známa dvojica - Dynamic s Blaníkom a popoludní sa pridali aj majitelia súkromných lietadiel. Rok 2015 sme teda vyprevadili lietaním a ako bolo trefne poznamenané, vzhľadom na predlžujúce sa dni sme zároveň otvorili aj novú plachtársku sezónu :-)

Rok 2015 vo všeobecnosti nebol pre letectvo príliš priaznivý. Opustilo nás niekoľko kamarátov, ktorí s nami trávili čas na zemi aj vo vzduchu a zdieľali našu spoločnú vášeň - lietanie. Na druhej strane náš kolektív obohatilo niekoľko nováčikov - absolventov plachtárskeho výcviku. Ďalší adepti zasa absolvovali svoje prvé lety vetroňom a vo výcviku budú pokračovať v roku 2016. Taktiež v Novom roku otvoríme ďalší kurz pre záujemcov o bezmotorové lietanie. 

Všetkým pilotom a priaznivcom lietania prajeme, aby bol rok 2016 pre nás všetkých niekoľkonásobne lepší a úspešnejší ako ten predošlý. Mnoho šťastných vzletov, letov a pristátí - a samozrejme, aby sme sa o rok opäť na silvestrovskej letovej akcii stretli v takom, ak nie väčšom, počte aktívnych členov a pilotov. V neposlednom rade naša vďaka a novoročné prianie patrí aj našej domovskej základni - Letisku  Poprad - Tatry a samozrejme riadiacim letovej prevádzky popradskej letiskovej riadiacej veže.

Veríme v pokračujúcu a možno ešte kvalitnejšiu vzájomnú spoluprácu v Novom roku.

Ľubo Hurajt

súvisiace články :  Gulash Rallye v Poprade

photo - Peter Polerecký
photo - Peter Polerecký
Silvestrovské lietanie 2015 Roman Klouda WT-9 Dynamic / OM-YNA L-13 Blaník / OM-2715 Silvestrovské lietanie 2015
Silvestrovské lietanie 2015 Silvestrovské lietanie 2015 Silvestrovské lietanie 2015 Silvestrovské lietanie 2015


comments powered by Disqus