Shark, lietajúci žralok zo Senice

Ďuro Uhliar - 6.6.2015
 

Shark / OK-TUR08,  zámok Vígľaš

Leto zaklopalo na dvere u nejedného z nás, čo nás tak trochu prebudilo zo zimného spánku a nakoplo užívať si všetko to,  čo leto prináša plnými dúškami.  Prišiel čas oprášiť foťáky,  naformátovať karty, dobiť baterky, preleštiť kabínu a pokukať sa na Svet z  výšky.  Ale to od tej doby ubehol nejaký ten týždeň a my ešte stále tak trochu neprebudení sme začali opäť napĺňať svoje sny, robiť to čo nás baví a takpovediac sa posúvať o povestný krôčik ďalej.

Už overená spolupráca s leteckou školou Sky Service,  leteckým fotografickým portálom SkyWings.sk, výrobcom lietadiel firmou Shark.aero,  ich distribútorom  pre Rusko a Ukrajinu Petrom Ostromeckým  a  letiskom Očová nás utvrdila v tom, že to má zmysel. Dali sme dohromady svoje skúsenosti, obetovali pár hodín drahocenného času a preukázali  zmysel pre dobrú vec. Dnes môžeme povedať, že sme spravili dobre. Strávili sme prijemné popoludnie s partiou skvelých ľudí a keď k tomu pridáme užasné  prostredie Očovského letiska a spoločnosť lietajúcich krásavcov, „máme vymaľované“.

Prvá letová prezentácia prototypu ultraľahkého lietadla od firmy Shark.aero  a tvorivej skupiny Ing. Jaroslava Dostála a Ing. Vladimíra Pekára  sa  pre odbornú a novinársku verejnosť uskutočnila začiatkom mesiaca november roku dvetisícdeväť na domovskom letisku v Senici. Už prvé letové testy priniesli očakávané výsledky, keď sa so Sharkom  podarilo pokoriť rýchlosť takmer 300 km/hod.

Príležitosť pre nás polietať si so Sharkom prišla v lete dvetisíctrinásť. Eric de Barberin-Barberini ako distribútor Sharka pre francúzsky trh a prvý majiteľ sériovo vyrobeného  Sharka výrobného čísla  c/n 003 sa v Očovej zastavil na malú návštevu.  Do posledného detailu prepracovaný farebný marking od talianskej dizajnérskej kancelárie Aircraftstudiodesign Mirco Pecorari v modro-bielo-šedo-čiernom prevedení zahviezdil  a zaujal nielen na domácom ale aj na celoeurópskom nebi.

Ďalšia príležitosť na stretnutie sa so Sharkom prišla minulé leto. Prvý Shark vyrobený v Senici pre ruského zákazníka, v bielych farbách, s množstvom inovácií, zabudovaným LED osvetlením v nábežnej hrane krídla a smerovke, šedo-červeným koženým interiérom,  popiskami v ruskom jazyku, prehľadovými displejmi od Dynon Avionics ukázali pokrok vo vývoji a výrazný posun dopredu.

Už pri minuloročnom stretnutí padlo jasné rozhodnutie, keď dotiahneme detaily, doladíme farebný design stretneme sa opäť. A dohoda bola naplnená.  Začiatkom júna, v podvečerných hodinách zaznelo rádiovým éterom Oskar Kilo Tango Uniform Romeo nula osem,  Shark zo Senice do Očovej, poprosím podmienky na priblíženie a pristátie... a ďalšia príležitosť vidieť Sharka na zemi, vo vzduchu a pre nás aj v objektíve fotoaparátu bola premenená na skutočnosť.

Cieľom konštruktérov bolo dostať do vzduchu celokompozitové lietadlo,  ktoré dokáže naplniť požiadavku trhu, s charakteristickým a výrazným chvostovým kormidlom v tvare žraločej plutvy, s tandemovým usporiadaním sedadiel, ekonomickou a spoľahlivou pohonnou jednotkou s  cestovnou rýchlosťou vhodnou na takpovediac rýchly vzdušný presun štýlom “ cross-country“. Shark bol navrhnutý a konštruovaný tak, aby dokázal  vyhovieť európskym kritériám ULL, ale zároveň aj kritériám LSA v Amerike.  Vysoká cestovná rýchlosť u Sharka nie je jeho hlavnou  pozitívnou vlastnosťou. Veľký dôraz je zo strany konštruktérov kladený na dopodrobna spracované technické, technologické a konštrukčné  riešenia a detaily, pohodlie celej posádky, bezpečnosť, vytrvalosť a dobré letové vlastnosti.

Vlado Kašpar, letecká škola Sky Service:  pre mna je Shark veľkým  a príjemným prekvapením, pohodlná pilotáž, príjemné letové vlastnosti, pohodlné  a priestranné usporiadanie pilotnej kabíny,  obratnosť a manévrovateľnosť vo vzduchu, pohodlné pristátie pri vysunutých pristávacích klapkách, veľký rozsah rýchlostí, originálny dizajn. Mierna pozdĺžna nestabilita pri bočnom vetre ako malé negatívum, ktoré v žiadnom prípade nepovažuje za podstatné pri rozhodovaní sa pre a proti.

Ďuro Uhliar

Shark / OK-TUR08 Shark / OK-TUR08 Shark / OK-TUR08 Shark / OK-TUR08


comments powered by Disqus