Rozbitá VSO-10 / OK-3526 Voděrady

Gonzo - 10.9.2016
 

Dne 24. 8. 2016 ÚZPLN obdržel zprávu o letecké nehodě kluzáku VSO-10. Pilot se zúčastnil plachtařské soutěže pořádané AK Mladá Boleslav. V průběhu soutěžního letu se pilot dostal na trati do oblasti bez výstupných proudů, neměl dostatečnou výšku na pokračování v soutěžní úloze a musel přistát mimo letiště do terénu. Rozhodl se využít k přistání plochu – sklizené pole severně obce Voděrady.

Při přiblížení na přistání přes stromořadí podél místní pozemní komunikace se kluzák náhle prosedl a narazil přídí do měkkého povrchu pole. Po nárazu se mírně odrazil, ale současně s bočením dosedl na podvozek a otočil se kolem svislé osy. Rotace způsobila poškození trupu a deformaci VOP. Pilot nebyl zraněn a podal zprávu na LKMB a Policii ČR.

 

Příčinou bylo prosednutí kluzáku na malé rychlosti s následným nárazem přídě do země v průběhu přistání do terénu přes řadu stromů.

 

zdroj - uzpln.cz / publikované - 9.9.2016

ilustračné photo - ivok.cz
ilustračné photo - ivok.cz


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Rytieri nebies

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie výstavy RYTIERI NEBIES/ ČESKOSLOVENSKÍ LETCI V RAF, ktoré sa uskutoční dňa 20. júla 2020 (pondelok) o 16:00 hod. a prístupná bude verejnosti až do 27.9.2020. ROYAL AIR FORCE (RAF) - Britské kráľovské letectvo,...

Gonzo - 01.07.2020
Autori
 

 

 

RAF Typhoon / Flanči photo
Foto dňa
RAF Typhoon / Flanči photo