Poškodený Nimbus 2 / OK-9918 po pokuse naviazať na vlnu

Gonzo - 7.12.2015
 

Nimbus 2 / OK-9918 - photos Vladimír Hammer publikované na planes.cz

Dne 29. 10. 2015 ÚZPLN obdržel zprávu o letecké nehodě kluzáku Nimbus-2 v prostoru obce Mnichov – Vrbno pod Pradědem. Pilot prováděl let do vlnového proudění v rámci plachtařské akce „WAVEcamp 2015“ na letišti Krnov. Po vypnutí z aerovleku při letu v blízkosti hřebene Hrubého Jeseníku nenavázal na vlnové proudění. Pilot se rozhodl vrátit na LKKR. Vrstva oblačnosti pod ním se uzavřela, proto se rozhodl klesat pod mraky.

 

 

Neměl ale dostatečnou výšku k doletu na LKKR, proto pilot vyhledal plochu pro přistání do terénu v blízkosti Vrbna pod Pradědem, místní části Mnichov. Po přistání na louku pilot ve výběhu položil křídlo na zem, to se odrazilo od terénu a kluzák se otočil o cca 180°. Pilot nebyl zraněn. Kluzák byl rotací poškozen.

Příčinou byla rotace kluzáku v důsledku kontaktu křídla se zemí, když pilot chtěl při přistání napříč svahu zabránit stočení při dojezdu ze svahu dolů.

 

 

photo - Vladimír Hammer / planes.cz
photo - Vladimír Hammer / planes.cz
Nimbus 2 / OK-9918 photo - Vladimír Hammer planes.cz Nimbus 2 / OK-9918 photo - Vladimír Hammer planes.cz


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Gulash Rallye - Memoriál Ľ. Majerčáka 2020

Aeroklub Poprad pozýva všetkých pilotov, aeroklubákov a priaznivcov lietania na tradičné podujatie spojené so zatváraním tatranského neba, Gulash Rallye 2020 s podtitulom Memoriál Ľubomíra Majerčáka. Uskutoční sa 17. októbra 2020 na...

Gonzo - 01.09.2020
Autori
 

 

 

Smartwings
Foto dňa
Smartwings