Plachtárske sústredenie Tatry 2017

Jozef Pavlinský - 25.8.2017
 

Na príjemné a krásne polietanie sme sa chceli vybrať už skôr. O to lepšie nám padlo plánované sústredenie plachtárov Aeroklubu Poprad, ktoré sa konalo od 7.8. do 18.8.2017

Počasie sa ukazovalo dobré, až na prvé dni sústredenia, ktoré sme aj tak neabsolvovali kvôli pracovným a iným povinnostiam. Tohto sústredenia sme sa my z Aeroklubu Prešov zúčastnili piati v rozličných dňoch. Lietali sme na vetroňoch AK Poprad, plus tiež na našich, ktoré sme si priviezli. Letové dni boli sprevádzané krásnym letovým počasím a polietanie to bolo krásne. Lietalo sa v rámci celého CTR a TMA, dispečeri boli veľmi ústretoví a v pohode.

fotené mobilom

Bolo možné samozrejme letieť aj ďalej, ale chceli sme si užiť hlavne Tatry. Jediným drobným problémom bola dvojdňová porucha vlečnej, vďaka čomu sa štarty v prvý deň poruchy posunuli až na 14:00 hod. Aj preto sme už nejaký veľký výkon neuleteli, ale ako som písal – chceli sme si hlavne užiť naše Tatry !

Bolo samozrejme dobre postarané o ubytovanie a tiež o občerstvenie v miestnom Dylyno bare. Boli to príjemne strávené dni v krásnom a priateľskom prostredí.

Viac takýchto akcií !

Jozef Pavlinskýcomments powered by Disqus