Pilot pre letecké fotografovanie CBS spol, s.r.o.

Gonzo - 4.3.2019
 

Miesto práce :  Slovensko, Česko (Práca vyžaduje cestovanie)

Druh pracovného pomeru :  plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť

Termín nástupu : 20.04.2019

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny : 20 eur za letovú hodinu

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme Vydavateľstvo, ktoré sa zaoberá vydávaním ručne maľovaných máp, turististických máp VKÚ Harmanec a tiež fotografických kníh. Momentálne držíme svetové prvenstvo v počte vydaných titulov s tématikou leteckej fotografie. Okrem toho prevádzkujeme tri lietadlá a vykonávame letecké práce a každoročne fotografujeme približne 800 obcí po celom Česko-Slovensku.

Zákaziek je stále viac a potrebujeme pomoc. Do nášho CBS Flying tímu preto príjmeme pilota s licenciou CPL, praxou aspoň 2 roky a náletom aspoň 500 hodín. Náplňou Vašej práce bude pilotovanie lietadla nášho nového lietadla Viper SD4, verzia LSA, prípadne aj lietadla L13 SE Vivat s veľmi dobrou výbavou a staviteľnou vrtuľou počas celej jari a leta. Budete lietať spolu s fotografom nad rôznymi lokalitami a tvoriť pekné letecké zábery, určené najmä na propagáciu cestovného ruchu.

Aby sme stihli vybaviť všetky zákazky, lietadlo musí byť vo vzduchu každý jeden slnečný deň vhodný na fotografovanie. Práca je vhodná aj popri inej práci na ŽL, ale museli by ste si v miesiacoch máj, jún a júl vyhradiť vopred čas na lietanie pre nás VŽDY, keď bude počasie vhodné pre fotografovanie. To vieme určiť 2-3 dni vopred. Možné je aj stále zamestnanie na TPP, pokiaľ okrem práce pilota využijeme na firme aj iné Vaše schopnosti (máme otvorené pozície tlačiar, grafik, telefonista, obchodník, technický pracovník, či textár)

Táto práca nie je lietaním z bodu A do bodu B, ani stále opakujúce sa výsadky, či aerovleky. Počas tejto práce budete lietať vždy nad novými miestami, z ktorých mnohé ste predtým nikdy nevideli. Lieta sa čo najviac, maximálne však 8 hodín denne. Práca nie je vhodná pre pilotov, ktorým robia problémy dlhotrvajúce lety. 

Výsledkom Vašej práce sú letecké fotografie, ktoré zdobia ročne stovky obecných a mestských úradov a tvoria hlavný obsah najväčšej edície leteckých kníh na svete. Ste spolutvorcom týchto kníh a v každej je zaznamenané aj Vaše meno.

Odmena závisí od výkonu, podľa množstva nafotenýh lokalít. Prepočítané na hodinu letu to vychádza na 20 až 25 eur, pri veľkej efektivite je možné zarobiť aj viac.

Zamestnanecké výhody, benefity

finančná podpora kvalifikácie
preplácanie ubytovania a stravy počas viacdňových výletov
teambuildingy
produkty firmy za zamestnanecké ceny
možnosť stať sa spoluautorom leteckých kníh a možno aj vidieť svoje meno na obálke knihy

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.3.2019 (ostáva ešte 27 dní)

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1), alebo Anglický jazyk - Začiatočník (A2),  alebo Český jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

2

Osobnostné predpoklady a zručnosti

licencia CPL, kvalifikácia SEPL
nálet min 500 hodín, z toho min 300 hodín ako veliteľ lietadla
prax 2 roky
kvalifikácia TMG je výhodou
základná predstava o dobrej kompozícii, aby vedel naletieť fotografovi pekný záber
dobrá komunikácia

INZERUJÚCA SPOLOČNOSŤ

Stručná charakteristika spoločnosti

Motto CBS: Pomáhať cestovnému ruchu na Slovensku a v Česku rásť

Hlavnou víziou spoločnosti CBS spol, s.r.o. je vytvárať originálne produkty, ktoré pomáhajú rásť cestovnému ruchu. Propagujeme krásy krajiny, podporujeme rozvoj cestovného ruchu a pomáhame spoločnostiam a samosprávam zviditeľniť sa vo svojom regióne.

Vytvárame originálne produkty, ktoré umožnia ľuďom vidieť svet inak, originálne a v krajších farbách. Či už sú to ručne maľované mapy, fotografie, knihy, videá, alebo iné propagačné materiály, všetky tieto produkty propagujú to pekné a hodnotné, čo v regióne je. Zároveň dávame dôraz na to, aby všetky naše produkty boli aj prakticky využiteľné, aby slúžili ľuďom a uľahčovali im život. Hoci sú to nákladné umelecké diela s vysokou hodnotou, vďaka našej obchodnej stratégii a našim partnerom, ich dostávame k veľkému množstvu ľudí. Umožňujeme im vidieť svet taký, aký naozaj je - originálny, farebný a krásny. A vieme to dosiahnuť hlavne preto, lebo všetci svoju prácu robíme srdcom. 
Mottom našej práce je Originalita tvorená srdcom.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Adresa spoločnosti

CBS spol, s.r.o.
Kynceľová 54 
974 01 Kynceľová
http://www.cbs.sk

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Klaudia Mináčová
Tel.: +421917329275
E-mail: minacova@cbs.sk

súvisiace články :

Vydavateľstvo CBS lieta s novým Skyperom GT9

Biblliotéka 2017 a krst knihy Bratislava z nebacomments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Civilné letisko Piešťany - kniha Mariána Koricinu

Autorom knihy je dlhoročný zamestnanec piešťanského letiska pán Marián Koricina, ktorý tu odpracoval 25 rokov. Letisko mu za ten čas prirástlo k srdcu natoľko, že po odchode do dôchodku sa rozhodol spísať jeho bohatú históriu. Pri písaní knihy...

Gonzo - 23.10.2021
Autori
 

 

 

Fokker 100 / photo airliners.sk
Foto dňa
Fokker 100 / photo airliners.sk