Od klávesnice k simulátoru B 737-800

Gonzo - 26.9.2016
 

Príbeh vzniku Simulator Centra v Bratislave

Vzťah k lietadlám a k lietaniu som si vybudoval v podstate už v detstve. Už ako dieťa (mohol som mať niečo okolo 2 rokov), keď som bol hospitalizovaný v trnavskej nemocnici som si tam privlastnil hračku – lietadlo, s ktorým som podľa rozprávania rodičov chodil v tej nemocnici aj spávať. Neskôr, keď som bol trocha väčší si spomínam, že ma fascinovali lietadlá nakreslené, alebo nalepené v dedkovom pamätníku z jeho zakladnej vojenskej služby. Dedko slúžil ako vojak na leteckých základniach.

Môj druhý dedko – z otcovej strany, bol zase členom Trnavského aeroklubu, plachtárom a aj modelárom.

Myšlienka postaviť simulátor Boeingu 737 sa zrodila už dávno. Presnejšie povedané, sníval som o tom už od zakúpenia prvej mojej verzie Flight Simulator 2002 od Microsoftu.

Začinal som ovládaním lietadla cez klávesnicu a postupne som si dokupoval ďalšie zariadenia. Najprv pribudol joystick Genius F33D, neskôr som tento model vyradil a obstaral si joystick od firmy Logitech a to konkrétne WingMan Force 3D Pro. Toto bola prvá významnejšia zmena, nakoľko tento model umožňoval aj ovládanie smerového kormidla a ťahu motorov.

Tak ako som menil hardware, tak som menil aj software, prešiel som všetkými verziami Flight Simulatoru od Microsoftu ako aj X-Plane od verzie 8. Nakoniec som ostal pri Microsoft Flightsimulatore X pripadal mi viac „user friendly“ ako X-Plane, a ponúkal aj viac addonov (rozšírení).

Vo Flightsimulatore som si prešiel viacerými lietadlami od turbovrtuľových ATR a Dash po prúdové Tupolevy, Airbus, Embraer a Boeing. Učaroval mi práve Boeing 737, a preto som sa vydal cestou zdokonaliť to, čo mám a čo už ovládam práve na tomto modeli lietadla.

Prvá vážnejšia zmena v domácom cockpite bola kúpa baranov, pedálov a pák od firmy Saitek. Toto ma však vrátilo, čo sa modelu lietadla týka, o pár krokov späť, zistil som, že ovládať veľké lietadlo joystickom a baranmi a pedálmi je obrovský rozdiel. Tak som sa na čas musel vrátiť k malým lietadlám a prelúskať si všetko s Cessnou Skyhawk C172N. Postupne som sa dostal späť k Boeingu 737, kde som začínal s verzion 737-300 / 400 / 500 (Wilco 737 Pilot in Command) a postupne som sa dostal k PMDG 737 NG.

Najvýznamnejší krok nastal s kúpou plne motorizovaného B737 Throttlequadrant od nemeckej firmy Cockpit for you. Bol to významný posun, nakoľko tento hardware umožňoval reálne ovládanie prvkov s pohybmi a zvukmi ako na skutočnom lietadle. Naraz som mohol ovládať ťah každého motora zvlášť, spätný ťah, klapky, spoilery, parkovaciu brzdu, trimm, TOGA mod. atď.

Následne prišlo k ďalšej významne zmene, do vybavenia domáceho cokpitu som dokúpil MCP a Efis panel od firmy CP Flight.

A presne v tomto bode som sa dostal do momentu, kde sa bolo treba rozhodnúť ako ďalej. Simulátor, ak to tak nazveme, zaberal doma už veľa miesta a vedel som, že postupne budem dokupovávať ďalšie časti a priestoru bude stále menej a menej.

Rozoslal som dopyty po viacerých spoločnostiach zaoberajúcich sa stavbou simulátorov a home cockpitov. Nakoniec som dospel k dohode s firmou, ktorá stavia aj profesionálne certifikované simulátory.

V Decembri roku 2015, presne na Mikuláša, sa začala stavba simulátora. Nakoľko bol simulátor už kompletne postavený a následne rozobratý a prevezený z Nemecka k nám, trvala táto stavba u nás len 2 dni. Následne testovanie avyľaďovanie nám však zabralo takmer 3 mesiace.

autor článku 

Vďaka pomoci jedného z členov virtuálnej siete riadenia letovej prevádzky IVAO som sa spoznal s inštruktorom, pilotom B737 a dnes už aj kamarátom, ktorý mi veľmi svojími pripomienkami, postrehmi a nápadmi pomohol vybudovať tento simulátor a dnes už môžem povedať aj malé simulátorové centrum, nakoľko momentálne intenzívne pracujeme na sprevádzkovaní simulátora Piper Seneca. Okrem toho ponúkame malú briefingovú miestnosť a už spomínaný simulátor B737-800. Na tomto simulátore sa zatiaľ môžeme pochváliť 100% úspešnosťou v príprave pilotov na pohovor do spoločnosti Ryanair.

Pavol Bayer

pozn. Gonzo : článok je súčasťou platenej reklamy 

Letu zdar Simulator Centrum Bratislava Simulator Centrum Bratislava Simulator Centrum Bratislava
Simulator Centrum Bratislava Pavol Bayer


comments powered by Disqus