Nuoli, s.r.o. servis UL / LSA lietadiel

Gonzo - 8.4.2021
 

Vo svete „malého“ letectva sa zdajú niektoré veci jednoduchšie...

Aj toto je jeden z pohľadov na kategóriu lietadiel ULL/ LSA. Postupne si však táto kategória získala svoje miesto v očiach leteckej verejnosti ale aj u pilotov, ktorí chcú v dnešnej dobe lietať pre radosť. Zanietení priekopníci ultraľahkého lietania, ktorým vďačíme za možnosť „lacnejšie“ lietať, boli nadpriemerne zruční a pracovití. Museli si lietadlo najprv svojpomocne postaviť, prácne zvládnuť schvaľovací proces a odmenou za ich dlhú cestu k úspechu bolo, že mohli lietať pre radosť svoju, svojej rodiny a kamarátov.

Dnes je situácia úplne iná. Lietadlá sa dajú kúpiť hotové, fabricky zalietané alebo vo forme stavebnice, ktorú zvládnu poskladať technicky zdatní nadšenci za niekoľko mesiacov. Schvaľovanie do prevádzky je v kompetencii národných asociácií. Postup je presne určený a skúsení odborníci poradia ako to celé zvládnuť.

Tiež patríme medzi pilotov nadšencov pre tento typ lietania a všetky práce na lietadlách robíme sami. Z jednej strany je to dlhoročná skúsenosť vo „veľkom“ letectve a z druhej radosť pri údržbe vlastných strojov. Lietame s vedomím, že sme údržbu nezanedbali a o tento pocit sa chceme podeliť aj s ostatnými, ktorí nie sú až natoľko zručný a skúsení v údržbe a servise vlastného lietadla. Chápeme pilotov, ktorí chcú iba lietať a starostlivosť o technický stav svojho miláčika prenechať profesionálom. Veď nie každý si opravuje svoje auto sám ...

Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli založiť spoločnosť, ktorá má svoj profesionálny tím skúsených mechanikov, ktorí si radi odskočia od ich každodenných povinností k malým lietadlám. Ponúkame kompletnú údržbu lietadiel vrátane dodania originálnych náhradných dielov. Pri svojej práci používame na to určené náradie a dodržiavame postupy predpísané výrobcom lietadiel, motorov a avioniky.

Okrem bežnej údržby a opráv máme vybavenie na synchronizáciu karburátorov, či diagnostiku motorov a vykonávame nie veľmi rozšírené v tejto kategórii - dynamické vyvažovanie vrtúľ. Vďaka dlhoročným skúsenostiam poradíme pri výbere lietadla zo širokej ponuky domácich a zahraničných výrobcov. Na želanie postavíme lietadlo zo stavebnice alebo sprostredkujeme dovoz použitého lietadla podľa výberu zákazníka.

Okrem týchto činností sa zaoberáme aj zastupovaním v nasich končinách menej známeho výrobcu LSA lietadiel značky Nando Groppo. Sme ich výhradným distribútorom pre Slovensko, Čechy a Poľsko.

nuoli.sk

pozn. Gonzo :  článok je forma platenej reklamy firmy Nuoli, s.r.o. Dunajská Streda

vyvažovanie vrtule na Tecname vyvažovanie vrtule na Tecname


comments powered by Disqus