Nový český motor pro UAV Primoco Engine 500

Gonzo - 11.8.2017
 

Česká společnost Primoco UAV SE, která vyvíjí, vyrábí a prodává bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 rozšiřuje portfolio vlastním pístovým motorem Primoco Engine 500. Motor je určený nejen pro vlastní bezpilotní letoun, ale i dalším leteckým výrobcům.

Primoco Engine 500 je vzduchem chlazený čtyřválec o výkonu 50 HP a váze 15 kg. Motor je vyrobený z lehkých slitin hliníku a byl od základu vyvinutý společností Primoco UAV SE. Vývoj motoru trval 9 měsíců.

„Původně jsme hledali pro naše letadlo nový výkonný motor. Naše současná verze bezpilotního letounu Primoco UAV model One 100 má výkon motoru 20 HP. Pro nový model One 150 však byla potřeba většího výkonu. Absence odpovídajících motorů na celosvětovém trhu nás přivedla k myšlence vyvinout a vyrobit motor vlastní. Věděli jsme přesně, co od motoru očekáváme. Motor, který kombinuje nezbytný výkon, spolehlivost a dlouhou životnost při zachování kompaktních rozměrů a skvělé váhy.“ komentuje Ladislav Semetkovský, generální ředitel.

O motor již projevilo zájem několik výrobců experimentálních a bezpilotních letounů. Pro zákazníky bude dostupný od 4. čtvrtletí 2017. Předpokládaná roční produkce je 50 – 100 ks.

zdroj:  Primoco UAV SE

photo / uav-stol.com
photo / uav-stol.com


comments powered by Disqus