Na letisku v Bratislave pribudli priezory pre ľahšie fotografovanie lietadiel

Gonzo - 8.7.2017
 

BRATISLAVA, 7. 7. 2017 – Občianske združenie Airliners.sk v spolupráci s Letiskom M. R. Štefánika v Bratislave a spoločnosťou Celopolep.sk výrazne zlepšilo podmienky na fotografovanie lietadiel na letisku. Do oplotenia ohraničujúceho areál letiska umiestnili členovia OZ spolu 25 priezorov, ktoré umožňujú odfotiť pristávajúce či odlietajúce lietadlo bez oplotenia v zábere. Priezory majú zároveň prispieť ku zníženiu počtu prípadov poškodzovania plota letiska.

Našou snahou je odfotiť lietadlo tak, aby v zábere pred lietadlom nebolo vidieť oplotenie. Keďže plot letiska je vysoký viac ako 2 metre, neraz sme používali aj rebríky. Priezory nám, ale aj širokej verejnosti, teraz fotenie zjednodušia. Takéto priezory na fotografovanie lietadiel sú pritom na mnohých medzinárodných letiskách vrátane pražského či viedenského, štandardom, preto sme radi, že mohli pribudnúť aj na bratislavskom letisku,“ zdôvodnil osadenie priezorov Juraj Ondruš, predseda Občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje fanúšikov fotografovania lietadiel.

Nainštalované priezory sú určené pre rekreačných aj profesionálnych fotografov bez ohľadu na vek. Okolie letiska totiž v období od jari do jesene vo veľkej miere využívajú rekreační cyklisti, či rodiny s deťmi na prechádzky. Okoloidúci tak získajú jedinečnú príležitosť odfotografovať si lietadlá zblízka.

Priezory v oplotení letiska sú vyrobené z nerezovej ocele hrúbky 3 mm povrchovo upravenej práškovou farbou a potlačené UV technológiou. Odolajú tak vplyvom počasia aj prípadným vandalom. Výrobu zabezpečila tlačiareň reklamných a propagačných materiálov Celopolep.sk

V minulosti sme zaznamenávali poškodenia oplotenia letiska spôsobené neoprávnenými zásahmi do majetku letiska zo strany fanúšikov lietadiel. Veríme, že osadením priezorov nielenže eliminujeme poškodenia oplotenia, ale zároveň aj prispejeme ku zlepšeniu podmienok fotografovania lietadiel v okolí letiska. V spolupráci s OZ Airliners.sk budeme i naďalej pokračovať tak, aby boli podmienky pre fotenie lietadiel na letisku v Bratislave čo najpriaznivejšie pre verejnosť i spotterov," vysvetlila Veronika Ševčíková, hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave

Spolupráca s Letiskom M. R. Štefánika priniesla ovocie vo forme, ktorá nám je veľmi blízka. Spotteri vrátane okoloidúcich budú môcť fotografovať bez prekážok. Verím, že inštalácia priezorov pomôže aj letisku v znížení počtu poškodení plota,“ uzavrel predseda Občianskeho združenia Airliners.sk Juraj Ondruš.

O Airliners.sk :

Občianske združenie Airliners.sk bolo založené v roku 2014 s cieľom podporovať a rozvíjať aktivity na miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni v oblasti letectva. Združenie aktívne spolupracuje nielen s letiskami, leteckými spoločnosťami či klubmi, ale aj s organizáciami cestovného ruchu a inými združeniami, ktoré do značnej miery ovplyvňujú udržanie a rozvoj leteckej dopravy. Jedným z hlavných cieľov združenia je komunikácia s verejnosťou, miestnou samosprávou, krajmi, podnikateľskými subjektami, obchodnými komorami a s orgánmi zodpovednými za legislatívne zmeny v rámci podpory a rozvoja leteckej dopravy. Airliners.sk sa  taktiež zameriava na publikačné, vzdelávacie a konzultačné činnosti v oblasti leteckej dopravy s následným efektom rozvoja turizmu a ekonomickým prínosom pre región v spádovej oblasti letiska. Občianske združenie Airliners.sk je dobrovoľné, nezávislé a nepolitické združenie, ktorého členom môže byť každá fyzická a právnická osoba staršia ako 15 rokov, ktorá súhlasí so stanovami združenia.

foto priezory na BTS foto priezory na BTS


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Rytieri nebies

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie výstavy RYTIERI NEBIES/ ČESKOSLOVENSKÍ LETCI V RAF, ktoré sa uskutoční dňa 20. júla 2020 (pondelok) o 16:00 hod. a prístupná bude verejnosti až do 27.9.2020. ROYAL AIR FORCE (RAF) - Britské kráľovské letectvo,...

Gonzo - 01.07.2020
Autori
 

 

 

Stream
Foto dňa
Stream