Múzeum letectva v Norwichi

Gonzo - 7.9.2018
 

V meste Norwich, na východe UK, občasne pracujem a tak sa stane, že niekedy nám tam vyjde aj deň voľna. Keďže na náš deň voľna netradične vyšlo slnko a obloha bola krásne modrá, rozhodli sme sa aj s kolegom navštíviť múzeum letectva, na ktoré sme dostali tip od našich ďalších kolegov. Dostať sa do múzea, ktoré doslova vidíte na druhej strane pristávacej dráhy v Norwichi bolo pomerne komplikované - odporúčam si zobrať taxík, ktorý tu nebýva drahý.

Vedeli sme do čoho ideme a že toto nie je vysokorozpočtové múzeum typu Londýn, alebo Duxford. Ide skôr o partiu nadšencov, ktorí zháňaju na údržbu exponátov nemalé peniaze rôznymi zbierkami, merchom a samozrejme vstupným (5 libier na dospelého). Po vstupe do múzea sa dostanete do prvého z minihangárov (ako som ich nazval), kde môžete vidieť rôzne časti historických lietadiel (hviezdicový motor Beaufighteru, kabínu so zbranami lietadla Westland Whirlwind - čo mňa osobne potešilo, lebo toto lietadlo je pomerne vzácne), alebo aj trpké spomienky na vojnu v podobe zo zeme vytiahnutých kusov vrakov zostrelených lietadiel (P-51C, Bf-109, DC-3 a pod). Minihangárov je dokopy 5 a každý je tématicky posadený inak – v jednom sú predné časti lietadiel (Spitfire, Tornado a pod…) v inom zase uniformy a pomôcky pozemného personálu a WAAFiek, inde zas kusy zbraní z chvostu Liberátora, či Lancasteru, či chvostový radar z Vulcanu.

Pre toto sme tu ale neprišli. Expozícia lietadiel sa nachádza pod otvoreným nebom. Vedeli sme, že je síce malá, no ponúknu vám tu čosi, čo vám neponúknu v každom múzeu letectva. Do dvoch vystavených bombardérov je možné spolu so sprievodcom vliezť a doslova ich preskúmať- k nim sa vrátim na záver. Okrem bombardérov sa tu nachádzajú exponáty GA lietadiel (Cessna 404, Piper Aztec, a Morane Saulnier Rallye), ktoré sú v pomerne dosť ošumelom stave a zaslúžili by si pretrieť. Hneď vedľa sa nachádzajú 2 dopravné turbopropy ( Fokker 27 a Handley Page HPR-7 Herald…, ktorému však chýba jeden motor), ktoré slúžili na dopravu pasažierov, no neskôr najmä pošty. Tieto 2 exponáty by si tiež zaslúžili renováciu a možno sprístupnenie zvnútra - lebo to je to, čo nás tu prilákalo.

Aby sme nezabudli v objekte sa nachádza aj jedna helikoptéra, ktorú práve nadšenci pilne reštaurovali (Westland Whirlwind – ktorý slúžil pre potreby SAR)

vstup do albumu na Google Photos

Osobne som ocenil expozíciu stíhačiek, pretože vystavené typy nevidieť úplne všade. Väčšina samozrejme slúžila v RAF, ako napr. Jaguar, 3 kusy vystavených Hawker Hunter, či nádherný Lockheed Shooting Star, či ikonický Harrier. Úplne najviac ma však zaujal Gloster Meteor, na ktorý som civel hádam aj 15 minút (je to neuveriteľný tvar) a English Electric Lightning 2 vo farbách Saudskej Arábie aj s dvojjazyčnými islamskými nápismi. Všetky exponáty okrem Harrieru sú vo výbornom stave a je radosť ich obzerať a keďže nie sú oplotené aj ohmatať – k niektorým kokpitom sú prisunuté plošiny, no kabíny sú zamknuté. Zaujme aj francúzska stíhačka Dassault Mystére, ktorú sme nazvali francúzsky MiG-15 (z fotky pochopíte prečo)

Hlavným ťahákom, prečo sme do múzea prišli, sú ale exponáty dvoch bombardérov a to Avro Vulcan a Hawker Siddeley Nimrod, v úprave na protiponorkový boj. Zvonku vyzerajú tieto stroje majestátne (Nimrod - akoby pôvodne vyvíjali loď a nie lietadlo) a človek je ich velkosťou ohromený. V bombovnici Avra Vulcan sa nachádza podozrivý valcový predmet pripomínajúci prvé testovacie jadrové bomby, no boli sme ukľudnení, že je to len prídavná nádrž ??

Vstupy do kokpitov stoja po 3.5 libry, ale stoja za to. Do Vulcanu sa nastupuje za predným podvozkom po dvojdielnom rebríku a po vylezení do priestoru pre posádku vás ohromí, ako neuveriteľne stiesnené to tam letci mali. Steny sú natreté čiernou matnou a nám celý tento priestor pripomínal ponorku. Od sprievodcu sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých príbehov a faktov. Posádka sa skladala z 5 mužov, z nich traja sedia v protismere letu. Katapultážne sedadlá mali len piloti, navigátori a bombometčík mali len padáky a odhadzovacie dvere. Od zostrelu U-2 nad Ruskom boli pre nich inštalované elektricky automaticky otočné sedadlá, ktoré ich doslova vysypali cez otvor po odhodených dverách. Kopilot sa strielal ako predposledný, pretože bol akousi čiernou skrinkou (ak prežil reportoval, čo sa udialo) a kapitán ako posledný. Ak sa z nejakého dôvodu museli piloti streliť skôr, ako boli navigátori mimo lietadla, znamenalo to pre navigátorov takmer istú smrť, pretože raketové motory sedačiek kokpitu neboli nijak odklonené od navigátorskych postov. (Vraj sa to nestalo ani raz a straty Vulcanov za letu boli vzácne) Samotný kokpit sa nachádza asi meter a pol nad podlahou ostatnej posádky a vedie k nemu malý rebrík. WC tu nenájdete (bažanty a vedro) a pri dlhých misiách používali náhradného člena posádky a veľkú preglejkovú dosku ktorú prehodili cez výlezný otvor a na nej spali v spacákoch (netušíme ako, my sme sa tam nevedeli ani postaviť, nieto lahnúť si). Viac k atmosfére z tohto skutočne sparťanského miesta pre posádku povedia asi len fotky. Treba už len dodať, že Vulcan bol projektovaný ako jadrový bombardér a tak vyzerali aj zameriavače bombometčíka (veľmi podobné tým z Lancasteru) – stačilo trafiť mesto, nie konkrétnu budovu. Vulcan sa zúčastnil aj vojny o Falklandy a to jedným letom. (Odporúčam si dokument z neho pozrieť tu). Je to tak neuveritelný príbeh, až rozum zastáva.

Nimrod - toto pre niekoho naoko ohavné lietadlo, bolo pre mňa vždy veľká záhada a tak som bol rád, že nám o ňom čosi miestny povedia (riadim sa heslom - si tak škaredé lietadlo, až si krásne). Vystavovaný Nimrod bol v protiponorkovej verzii a zvonka to bolo poznať snáď len dlhým chvostovým výbežkom so senzormi a obrovským svetlometom na nábežke pravého krídla. Do lietadla sa nastupuje ako do každého dopraváku - zboku po schodoch. Kabína bola oproti Vulcanu diametrálne odlišná. Priestranná chodba klukatiaca sa pomedzi standy rôznych členov posádky (17 členov). Úplne  vzadu pri nástupných dverách boli umiestnené výmetnice sonarových bójí a ich sklad (výmetnice boli buď nepretlakové, alebo pretlakové – ak lietadlo hádzalo bóju z veľkej výšky a kabína bola natlakovaná). Bóje používali pasívne (smerové mikrofóny) a aktívne (tie, čo robia ten známy ponorkový filmový ping zvuk) a kontrapoláciou 3 bójí vedeli určiť polohu ponorky, následne ju zahádzať hlbinnými mínami, či mínami typu hedgehog (magnetické míny). Nimrod dokázal niesť aj torpéda (o tomto sme sa viac nedozvedeli, lebo to bolo tajné a nemajú info). Stredu kabíny dominujú obrovské počítačové stanice, kde obsluha vyhodnocovala info prijaté zo sonarových bójí a útočný post riadenia zbraní. Medzi týmito stanicami pri maličkom okienku bolo nevelké kreslo. Zaujímavosťou tohto lietadla je, že kapitán sa nenachádzal v kokpite a neobťažoval sa pilotovaním, ale sedel práve na tomto kresle v strede lietadla a velil celej operácii. S kolegom sme zhodnotili, že rovnako ako vo Vulcane, práve piloti mali najjednoduchšiu a najmenej stresujúcu úlohu spomedzi celej posádky.  V lietadle sa na rozdiel od Vulcanu nachádzalo aj WC a kuchyňa. Lietadlo bolo tak hlučné, že posádka musela nonstop nosiť headsety, alebo prilby a či už pri varení, alebo jedení, museli neustále používať intercom (žiadny Bluetooth - všade po stenách boli zásuvky intercomu). Lietadlo sa vraj používalo aj na boj proti pirátom a odslúžilo aj rotácie v zálive ako prieskumník (2 kamerové systémy, ktoré vraj z 25 tisíc stop vedeli rozoznať ľudské tvárové črty)

Maťo Jančík

Exponáty:

Museum Aircraft:
• Banshee 300 (3088)
• Cessna 401A (G-OVNE)
• Evans VP-2 (G-BTAZ)
• Fokker F27 Friendship (G-BHMY)
• Hawker Siddeley Harrier T.4N (XW268)
• Hawker Siddeley Nimrod
• Handley Page Herald (G-ASKK)
• Hawker Hunter F.51 (XE683)
• Hawker Hunter FR.10 (XG168)
• SEPECAT Jaguar GR.1 (XX109)
• English Electric Lightning F.53 (ZF592)
• Gloster Meteor F.8 (WK654)
• Dassault Mystere IVa (121)
• Hawker Siddeley Nimrod MR.2 (XV255)
• Morane Saulnier 880B Rallye Club (G-ASAT)
• Lockheed T-33A Shooting Star (16718)
• Avro Vulcan B.2 (XM612)
• Westland Whirlwind HAR.10 (XP355)

Cockpits:
• Blackburn Buccaneer S.1 (XN697)
• English Electric Canberra B.15 (WH984)
• English Electric Canberra T.17 (WJ633)
• SEPECAT Jaguar T.2A (XX830)
• SEPECAT Jaguar GR.1A (XZ375)
• Gloster Meteor NF.11 (WM267)
• McDonnell Douglas Phantom FGR.2 (XV426)

Mock-ups:
• Scimitar
• Whirlwind

English Electric Lightning SEPECAT Jaguar autor článku pred Gloster Meteorom Dassault Mystére
Avro Vulcan Avro Vulcan Hawker Siddeley Nimrod Hawker Siddeley Nimrod


comments powered by Disqus