MPL výcvik v CATC od screeningu

Gonzo - 12.11.2015
 

(uchazeči o studium v MPL programu 2015)

Rozhodli se změnit svůj život od základů. 
Jejich snem je stát se dopravním pilotem. 
Komu z nich se ho podaří zrealizovat?

Sledujte s námi jejich cestu od screeningu až do kokpitu.

Celkem 16 uchazečů absolvovalo v září 2015 výběrové řízení, tzv. MPL Screening

Podrobili se náročnému několikadennímu testování: test osobnosti, psychologické testy formou skupinových her, pohovor s týmem psychologů, COMPASS test (předpoklady pilota), zkušební let/test multitaskingu na simulátoru a také test z angličtiny, ve kterém bylo potřeba prokázat znalost jazyka alespoň na úrovni B2. V závěru všichni absolvovali pohovor se zástupci leteckých společností Travel Service a Czech Airlines.

Výběrová komise to neměla vůbec lehké. Pečlivě vše zvážila a vybrala úspěšné kandidáty. Šest z nich nastoupilo 2. listopadu 2015 do MPL výcviku. 

Čeká je mnoho hodin teorie s lektory CATC. Budou muset vstřebat množství poznatků samostudiem. Absolvují náročnou přípravu na leteckých simulátorech Boeing 737NG, ATR 42/72 a Airbus A320, nalétají desítky hodin ve skutečných letadlech.

Většina z nich už má s létáním zkušenost, nebylo to však podmínkou. Mají 18 měsíců na to, aby dokázali, že z nich budou vynikající piloti, na které budou jejich příští zaměstnavatelé – Czech Airlines a Travel Service – právem hrdí. My v CATC je na té cestě doprovodíme. Předáme jim všechny vědomosti, které máme. Naučíme je být zodpovědným pilotem, spolehlivým členem posádky, bezva parťákem.

(uchazeči o studium v MPL programu 2015)

Sledujte naše web stránky a profil CATC na facebooku, budeme společně pozorovat cestu našich MPL studentů – adeptů skvělé kariéry dopravního pilota.

Zaujala vás možnost projít MPL výcvikem? Podrobnější informace získáte v záložkách v levém menu. Pokud byste přece nenašli odpověď na některou svoji otázku, zkuste FAQ. A kdyby ani to nebylo dost, napište nám. Máme rádi zvídavé nadšence! :-)

pozn. Gonzo : článok je súčasťou platenej reklamy

uchazeči o studium v MPL programu 2015


comments powered by Disqus