6. ročník modelárskej súťaže Štefánikovo krídlo

Gonzo - 30.4.2019
 

Termín budúcoročného Štefánikovho Krídla je výnimočne preložený na prvú májovú sobotu 4.5.2019, teda na deň presne 100 rokov od smrti Milana Rastislava Štefánika. Spravíme všetko preto, aby sme toto výročie dôstojne oslávili, môžete sa pridať... 

V rámci súťažných kategórií sme pre Vás na VI. ročníku Štefánikovho Krídla pripravili okrem štandartných kategórií aj spestrenie v podobe dvoch tematických súťaží. Témou súťaže lietadiel budú modely lietadla Messerschmitt Bf 109 všetkých verzií a všetkých užívateľov. Súťažiť sa bude v dvoch mierkach 1/72 a 1/48.

Témou súťaže techniky budú modely [b]tanku T-72 všetkých verzií a všetkých užívateľov. Súťažiť sa bude v dvoch mierkach 1/72 a 1/35.

Chceli by sme na Slovensku trošku spropagovať najobjektívnejší spôsob hodnotenia modelov - bodovaním, pripravili sme preto pre Vás odľahčenú verziu ostrej bodovačky.. Snažíme sa týmto krokom povzbudiť tých čo váhajú, alebo sa im zdá stavba modelu na klasickú bodovačku moc náročná.

Táto verzia je teda určená predovšetkým pre tých modelárov, ktorý si stavajú modely z krabičky, prípadne s drobnými úpravami, či doplnkami, len tak „do vitrínky“  a nechce sa im strácať čas študovaním dokumentácie, stavbou podľa podkladov, či samotnou prípravou podkladov.  Jediné podklady sú stavebný návod, schéma kamufláže a technicky výkres kvôli geometrii.

Súťaž má názov "Vitriňáčik" a bude sa súťažiť v dvoch mierkach 1/72 a 1/48.

Jedná sa o modely ktoré musia byť postavené v pozícii "pripravený k štartu" čiže môžu mať iba otvorenú kabínu, vysunuté klapky (v rámci  stavebnice) a rozhýbané ovládacie plochy. Nie sú povolené žiadne odkryté detaily okrem priestorov posádky. Sú povolené drobné úpravy (viac v pravidlách) a použitie PUR, alebo plechových doplnkov, ktoré sú súčasťou originálu stavebnice, prípadne výnimky ktoré sú uvedené v pravidlách bodovacieho systému.

Zhoda so vzorom sa posudzuje podľa stavebného návodu a schémy kamufláže. Bodovacia kategória  „Vitriňáčik“ má svoj samostatný bodovací systém, ktorý nájdete spolu s klasickým bodovacím systémom pre lietadlá v prílohe.

Štefánikovo krídlo


comments powered by Disqus