Mladý príslušník LERMAS - modelár z Turnej opäť víťazom Svetového pohára

Gonzo - 2.1.2022
 

Patrik Klobušický, iba 15 ročný člen reprezentačného tímu LERMAS a zároveň člen Letecko-modelárskeho klubu 122 v Trenčianskej Turnej a dvojnásobný juniorský majster SR je po svojom staršom bratovi Filipovi druhým Slovenským, turnianskym juniorským víťazom Svetového pohára voľných vetroňov F1A za rok 2021. Z celkového počtu stovky súťažiacich juniorov na svete!

I keď súťaž kvôli pandémii začala iba v druhom polroku (2021), i tak sme absolvovali po Európe celkovo 8 klasifikovaných súťaží. Úspešnosť bola viac ako jasná. Veď tento junior zvíťazil v piatich  súťažiach SP a v troch obsadil druhé miesta. Preverili ho všetky typy počasia: od modelársky krásneho s množstvom „stupákov“, po silné vetry tesne pod hranicou regulárnosti. Získané body ho katapultovali na celkovo 25. priečku aj seniorskej súťaže, kde je celkový počet súťažiacich  takmer 400 seniorov. Zahanbený nezostal ani druhý náš reprezentant Adrián Mikolášek, ktorý obsadil celkovo 18. priečku juniorského rebríčka.

Príprava a účasť členov LERMAS  na významných podujatiach organizovaných FAI je vynikajúcim príspevkom budovania dobrého mena SR v oblasti leteckého športu, ktorý má vysokú podporu aj priamo do funkcionárov FAI. Výsledky jednotlivcov zaväzujú celú organizáciu k pokračovaniu v tejto tradícii a hľadanie vhodných metód na podporu reprezentácie a celkovo prácu s mládežou. Nie je náhoda, že práve jeho “tr0ner” a zároveň jeden z najstarších “ tím manažérov juniorskej reprezentácie na svete. Mgr. Vladimír Zvalený bol ocenený ako osobnosť v ankete “ Zlaté krídla 2021 v kategórii “ športové letectvo.

LETU Zdar !

vedúci krúžku a tím manažer                                                      predseda LERMAS

Mgr. Vladimír Zvalený                                                                     Ing.   Ľ.Krupár

Patrik Klobušický


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

JetBook by Antónia Lukačinová

Knihu vydala firma Media Tribune, s.r.o. Košice, vyzdvihol som si ju na pošte vo Sv. Jure. Ďakujem Pri listovaní knihy o špičkových bizjetoch tejto doby, ktoré sú zobrazené na exkluzívnych fotografiách (230 ks) vo svojom prirodzenom prostredí...

Gonzo - 10.12.2021
Autori
 

 

 

HondaJet
Foto dňa
HondaJet