Memorandum o spolupráci mezi F AIR, Kazašskou Akademií civilního letectví a ČVUT

Gonzo - 16.10.2021
 

V Kazachstánu se koná každoroční dopravní fórum Translogistica Kazakhstan 2021. Akce se zúčastnili také představitelé společností z České republiky.

Zástupci největší české letecké akademie F AIR a Kazašské Akademie civilního letectví se dnes setkali s Ministrem průmyslu a rozvoje infrastruktury Republiky Kazachstán Beibutem Atamkulovem. Na schůzce bylo projednáno pokračování dlouholeté spolupráce v oblasti výcviku dopravních pilotů a zároveň projekt budoucí transformace výcviku pilotů v Kazachstánu dle standardů EASA.

V této souvislosti bylo slavnostně podepsáno trojstranné Memorandum o spolupráci mezi F AIR, Kazašskou Akademií civilního letectví a české univerzity ČVUT. Ministr Atamkulov, stejně tak jako zástupci Ministerstva dopravy ČR, vyjádřil podporu k zahájení a realizaci tohoto projektu.

O F AIR

Společnost F AIR, spol. s r.o. je první a dnes také největší soukromou leteckou školou v České republice, která funguje od roku 1990. Vychovává jak rekreační piloty, tak studenty, kteří se létání chtějí věnovat na profesionální úrovni, a to včetně studentů ze zahraničí. V roce 2000 se F AIR stal první českou leteckou školou splňující požadavky European Joint Aviation Rules JAR-FCL 1 a stal se tak mezinárodní leteckou školou (CZ/FTO-001). F AIR je také první českou leteckou školou certifikovanou podle standardů EASA (European Union Aviation Safety Agency; CZ/ATO-001). Letecká škola působí na letištích Benešov (LKBE), Karlovy Vary (LKKV), Příbram (LKPM) a Brno (LKTB). Společnost se dále věnuje pronájmu letadel, jejich servisu a je prodejcem letadel Tecnam a Shark v ČR.

Translogistica Kazakhstan 2021 Translogistica Kazakhstan 2021 Translogistica Kazakhstan 2021 Translogistica Kazakhstan 2021


comments powered by Disqus