Létejte přístrojovou kvalifikaci IR(A) z Ruzyně!

Gonzo - 30.10.2015
 

Czech Aviation Training Centre (CATC) spouští dnešním dnem kurz přístrojové kvalifikace IR(A). Je určen držitelům licencí CPL(A), PPL(A) s noční doložkou nebo průkazu ATPL na jiný druh letadla (helikoptéra, vzducholoď). Přečtěte si podrobněji o vstupních požadavcích.

Všechny části výcviku Instrument Rating, stejně jako závěrečná zkouška, probíhají na mezinárodním letišti Praha – Ruzyně. Kurz je možné začít kdykoliv během roku. Za cenu 7990€ dostanete 20 hodin na moderním letounu Cessna 172SP s avionikou Garmin G100 a 30 hodin na trenažeru ATR 42/72. Cena je včetně zákonné výše DPH, která je v tomto případě 0%. Součástí ceny kurzu je 50 hodin s instruktorem, palivové příplatky a navigační dokumentace. Jako bonus pro všechny zájemce o kurz přístrojové kvalifikace CATC nabízí, že se bude 50% podílet na úhradě přistávacích a handlingových poplatků na letišti Praha - Ruzyně. Prohlédněte si podrobnou kalkulaci kurzu.

C 172 / OK-ELA

Výcvik vedou zkušení školitelé, kteří jsou zároveň profesionálními piloty dopravních letounů a tedy odborníky na danou problematiku. Odlety výcviku se provádějí přímo z pražského letiště v Ruzyni, což má mnoho výhod. Letiště je vybaveno pro lety podle přístrojů, je tedy možné provést odlet i za reálných přístrojových meteorologických podmínek (minimum přechodů z pravidel VFR na IFR).  Provozuschopnost dráhového systému je zajištěna i v zimních měsících, kdy se letové dráhy odklízejí. Díky letištnímu vybavení LKPR je možné vracet se z letu za horších povětrnostních podmínek, než jak by tomu bylo při výcviku na VFR letišti. Velkým přínosem je komunikace s řídícími letového provozu na mezinárodním letišti. Pilot tak získá vyšší sebejistotu při provozu na velkém letišti, povědomí o letištních slotech a CDM postupech, nebude pro něj problém vyžádat si odletové povolení. Celkově je možné provádět výcvik na pražském letišti častěji a ve vyšší kvalitě.

Praktický výcvik absolvují studenti na trenažeru ATR 42/72 a na letounu Cessna C172SP s avionikou Garmin G1000, což je zárukou pohodlnějšího létání podle přístrojů na letounu v reprezentativním stavu. V případě splnění vstupních požadavků při zahájení výcviku poskytuje CATC hodiny na trenažeru navíc zdarma, zpoplatněný je pouze čas instruktora. V případě potřeby je možné absolvovat i hodiny navíc na letounu, ty už však hradí student v plné výši.

Pro mimopražské a zahraniční klienty je možnost zajistit pohodlné ubytování za přátelské ceny v hotelech přímo na Letišti Václava Havla Praha nebo v přilehlé čtvrti.

Další informace o kurzech získáte na webu Czech Aviation Training Centre nebo na emailové adrese info@catc.cz.

 

pozn. Gonzo : článok je platená reklama

 

C 172 / OK-ELA


comments powered by Disqus