Zničený L-13SE Vivat / OK-9111 (LKZA)

Gonzo - 3.1.2019
 

Dne 11. 11. 2018 ÚZPLN obdržel oznámení o letecké nehodě motorového kluzáku L-13SE Vivat. Pilot při místním letu VFR na LKZA pokračoval z polohy po větru pravého okruhu RWY28 na přistání bez vysunutého podvozku. Osoby na místě startu kluzáků si všimly, že přistávající motorový kluzák nemá podvozek vysunutý. Osoba poskytující informace na to reagovala a po kontrole vyslala informaci o nevysunutém podvozku.

Nenastala žádná reakce ze strany pilota, bylo slyšet pouze přidání otáček motoru. Následně motorový kluzák narazil přídí do země na postranním travnatém pásu RWY28. Nárazem došlo k poškození přídě, poškození obou polovin křídla a zadní části trupu. Pilot při nárazu utrpěl vážné zranění. Svědci ohlásili událost na linku tísňového volání a poskytli pilotovi pomoc. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby, zdravotnická záchranná služba a hasiči. Motorový kluzák byl poškozen tak, že je považován za zničený.

zdroj - uzpln.cz

photo - uzpln.cz
photo - uzpln.cz


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Výstava trosiek IL-18 / OK-NAB v Múzeu dopravy

Vážení pozostalí po obetiach leteckého nešťastia na Zlatých Pieskoch z roku 1976, vážení všetci tí, ktorí mi akokoľvek pomohli pripraviť text do knihy o nehode, dovoľte mi poslať vám poslednú pripomienku pozvánky na vernisáž výstavy trosiek z lietadla,...

Gonzo - 11.06.2021
Autori
 

 

 

Boeing Stearman
Foto dňa
Boeing Stearman