Zničený L-13SE Vivat / OK-9111 (LKZA)

Gonzo - 3.1.2019
 

Dne 11. 11. 2018 ÚZPLN obdržel oznámení o letecké nehodě motorového kluzáku L-13SE Vivat. Pilot při místním letu VFR na LKZA pokračoval z polohy po větru pravého okruhu RWY28 na přistání bez vysunutého podvozku. Osoby na místě startu kluzáků si všimly, že přistávající motorový kluzák nemá podvozek vysunutý. Osoba poskytující informace na to reagovala a po kontrole vyslala informaci o nevysunutém podvozku.

Nenastala žádná reakce ze strany pilota, bylo slyšet pouze přidání otáček motoru. Následně motorový kluzák narazil přídí do země na postranním travnatém pásu RWY28. Nárazem došlo k poškození přídě, poškození obou polovin křídla a zadní části trupu. Pilot při nárazu utrpěl vážné zranění. Svědci ohlásili událost na linku tísňového volání a poskytli pilotovi pomoc. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby, zdravotnická záchranná služba a hasiči. Motorový kluzák byl poškozen tak, že je považován za zničený.

zdroj - uzpln.cz

photo - uzpln.cz
photo - uzpln.cz


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Karol K.Kulašik - M.R. ŠTEFÁNIK 04.05.1919

Publikácia vydaná s príležitosti 100 rokov tragickej smrti gen. M.R. Štefánika Autor v úvodnej časti načrtáva vojenskú situáciu v Bratislave a na Slovensku v deň príletu jediného Ministra vojny Česko - slovenskej republiky. Haváriu...

Gonzo - 17.05.2019
Autori
 

 

 

TL-Ultralight
Foto dňa
TL-Ultralight