Krátka správa zo zeme a z luftu 2

Peter Hupka - 5.8.2013
 

autor článku - Peter Hupka

Prednedávnom som bol „sprdnutý“, že moja predošlá krátka správa bola naozaj krátka. Tak skúsim o pár znakov dlhšiu z polovice tohto leta.

Skoro stále nám v ňom svieti slnko a v Janíkovciach je veselo. Vzduch nie je vždy prehnitý, práve naopak a aj keby bol, v bazéne je dobre vždy

Podobne, ako musí byť v USA napísané, že mikrovlnka nie je na sušenie mačiek to pravé orechové, aj v Nitre sme na bazén museli umiestniť zákaz kúpania psov, pretože naši belgickí hostia, boli presvedčení, že ich domáci miláčik sa musí schladiť práve tu. To si pritom nemôže dovoliť ani Mirkin mikropes, ani dvojica letiskových gay-havkáčov Hnedý a Čierny. Tí sa majú telesne radi z donútenia osudu: nablízku nie je žiadna fena a úbožiaci tak radšej trénujú spolu...

Bazén je však čistý a bezinfekčný vďaka parte vysávačov a kyselinárovi Anďalkovi, ktorý okrem vlekania starostlivo kontroluje ph vody.

Lupo na Ose E5

V lufte je trochu poredšie ako je zvykom, lebo tí lepší sú na PMSR v Partizánskom a každodenne sa paria v lietajúcich saunách na naordinovaných taskoch. Radosť z toho majú naše Osy, presedlávajú na ne aj piloti, čo v tomto type nesedeli dávno. V dreveno-laminátovo-hliníkových hrdobcoch poletovali aj David, Igor a Osu 80-tku nedávno prevetral až nad Nízkymi Tatrami Ťapo.

Moja maličkosť jemne skúša tiež, ale ďalej ako na Krížnu a do Martina to zatiaľ nebolo. A keď aj bolo, ostrieľaní borci skúsia čosi jemne demotivačné, i keď vieme, že je to sranda s presne opačným účinkom. „Čo si to dnes uletel? Dvestopäťdesiatku?“ „Hm, to muselo byť aspoň sedemstopäťdesiatkové počasie!“ komentuje pán lietač Ťapušík. Nevadí, hádam sa postupne zadarí aj o kúsok ďalej, hlavne, že to prináša radosť.

Radosť a poznanie. Mojou poslednou agroturistikou bolo nedávne pristátie pri Pribete. Možnosť ovoňať čerstvú, práve aplikovanú biomasu a okúsiť maďarskú minerálnu „víz“ (vodu) darovanú traktoristom po pristátí na kvalitnom poli poteší. Ostatne, v ten istý deň sa i Samo a Domino podľa ich vlastných slov „nohami od zeme odrážali“. Nemachrujem, ešte roky rokúce sa je čo učiť...

Ale nebyť mladého Duca, ktorý mi nakreslil trať, by som bol o tento krásny zážitok aj o pivo (studené, bublinkavé a chutné) v Bajči pripravený. S Koťom, Peťom Minárikom a Martinom Šnircom sme ich dali po päť kúskov, až na posledne menovaného vodiča a vynálezcu nápoja zvaného Šnircovica (k dostaniu v bare na LZNI sa šesťdesiat eurohalierov). Zároveň som bol upozornený, že Dominovi nesmiem nikdy povedať, ako veľmi mi chutil Topvar !

Žiaci sa snažia tiež – máme troch nových sólistov. Nech im to len vydrží. Prvý z nich sa sťažoval, že nebol „je...tý do bazéna“, čím toto poprosím napraviť ! Zdeno posledný víkend s Lacom Zeleňákom (najvyšším členom AK Nitra) uvarili super Segedín, za čo im patrí silná vďaka. Pozdravujem všetkých a snáď to nebolo moc suché.

Palko Veslár / VLP

Krátka správa zo zeme a z luftu 1

PS:  Pali, to, že si fialovým autíčkom trochu posunul kvetináč som fakt nebonzol ja. Veď nepoznáš to afganské príslovie, že aj steny majú uši a aj vagíny majú oči? Lietajte rýchlo a vysoko a pite pomaly a nízko !

                                                                                                                                                             Peťo Hupka 

Palo Veslár Lupo moja maličkosť moja maličkosť


comments powered by Disqus