Zaujímavý finančný produkt od Pipistrelu pre české a slovenské letecké školy

Gonzo - 1.3.2020
 

Slovinská spoločnosť Pipistrel, výrobca certifikovaného (EASA CS-LSA) lietadla Virus SW121, pripravila na rok 2020 novú jednoduchú možnosť  financovania pre letecké školy v Čechách a na Slovensku.

Lízing sa stáva čoraz obľúbenejšou formou financovania lietadiel. Bohužial, pre mnohé letecké školy je  prakticky nedosiahnuteľný z dôvodu vysokých nárokov bánk na zabezpečenie leasingu, ako aj potreby preukazovania dlhodobých pozitívnych finančných výsledkov spoločnosti.

Preto Pipistrel prichádza s novým návrhom financovania určeným špeciálne pre letecké školy a lietadlá Virus SW121, vo forme pôžičky s pevnými splátkami, garantovanými výrobcom, kde celá zložitá agenda schvalovania úveru odpadá.

Vzorový výpočet :

Hodnota lietadla Virus SW121:  169.000 EUR netto

Maximálna doba financovania:  36 mesiacov

Počiatočná platba (30%):            50.700 EUR netto

Mesačná splátka (fixná):              3.650 EUR netto

Výpočet je možné upraviť len na kratšie obdobie

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa financovania, kontaktujte nás e-mailom (starinsky@pipistrelaircraft.cz), alebo telefonicky (+421 903 420 200)

Virus SW121 je dvojmiestne celokompozitné EASA CSA-LSA certifikované lietadlo, ktoré je možné úspešne používať na výcvik pilotov pre licencie LAPL, PPL (A) a nálet hodín potrebných k získaniu licencie profesionálneho pilota. Povolené sú denné a nočné lety VFR.

Okrem toho môže byť lietadlo použité pre ťahanie klzákov ako aj výcvik UPRT (unusual position recovery training / nácvik vyberania nezvyklých polôh), pretože je certifikované aj pre nácvik vyberania úmyselných vývrtiek.

Pipistrel Virus SW121 je vybavený certifikovaným motorom Rotax 912S,  constant speed vrtuľou MT Propeller, glass cockpitom Garmin G3X, autopilotom, transpondérom módu S, rádiom NAV / COM s VOR / ILS a záchranným  padákovým systémom Galaxy Rescue  System.

článok je súčasťou platenej reklamy firmy STAR in SKY, s.r.o. Bratislava

photo - pipistrel.si
photo - pipistrel.si
Pipistrel Virus SW121 Pipistrel Virus SW121 glass cockpit


comments powered by Disqus