Fotil som warbirdy

Gonzo - 23.8.2017
 

V piatok 18. augusta 2017 sa na letisku vo Welse stretávam s organizátorom leteckého fotenia v Rakúsku, Dietmarom Schreiberom so spoločnosti Aviation-Media, a pri vynovenej Cessne 208 nás čaká starý známy z predchádzajúcich fotení Joe.

Po vybavení potrebných vecí o 8:00 hod. štartujeme na polhodinový prelet na letisko Mühldorf, kde má základňu združenie Bavarian Tailhook, ktoré okrem iných lietadiel prevádzkuje dva „veterány“ - North American T-28 Trojan / D-FUMY  a československý LET C-11 / G-BTZE. Keďže s pilotom Rainerom Steinbergerom sa poznáme už dlhšiu dobu, rýchlo nachádzame spoločnú tému a tou je práve Cé- jedenástka.

Stroj výrobného čísla 171312 bol vyrobený v roku 1955 v Kunoviciach a do povedomia leteckej verejnosti sa dostal ako jeden zo štyroch strojov Aeroklubu Mladá Boleslav vystupujúcich koncom 60-tych a začiatkom 70 rokov po celom Československu.

Neskôr sa dostal do VHÚ v Kbeloch, kde bol vymenený za Tiger Moth. Novým majiteľom sa stala spoločnosť Blue Max Aviation Collection. V súčasnosti má C-11tka domov v nemeckom Mühldorfe, pomerne blízko českých hraníc, takže je šanca, že sa objaví aj na leteckých dňoch u našich západných susedov príp. u nás (chlapi z Dubovej, čo vy na to? ...)

Po stretnutí sa s ďalšími fotografmi z Nemecka a Holandska, ktorí doplnili slovensko - rakúsku zostavu, odchádzame na briefing. A zhruba za ďalšiu hodinku sa mi plní jeden zo snov, kúsok vedľa mňa letí lietadlo, o ktorom som pred desiatimi rokmi, keď som začínal s leteckým fotením mohol iba snívať. 

Rainer predvádza nádhernú mašinu v slnečných lúčoch, pod nami Dunaj a pomaly smerujeme nad Wels, kde je dohodnutý otočný bod na našom fotolete. V polovici cesty prilieta Franz s Trojanom, obe lietadlá postupne nalietavajú dohodnuté manévre pre päticu fotografov tlačiacich sa vo dverách bielo -modrého Caravanu.

Po hodine spoločného lietania pristávame na letisku v Mühldorfe, už len krátka výmena dojmov a rýchlo odlet do Welsu, kde už na svoj Caravan čakajú netrpezliví paragáni. Rozlúčka s Dietmarom, dohodnutie podrobností ohľadom ďalšej spolupráce a po viac ako štvorhodinovej ceste autom spokojný návrat domov.

Poďakovanie za let patrí Dietmarovi z Aviation-Media za organizáciu a Rainerovi a Franzovi z Bavarian Tailhook za prefektné pózovanie s krásnymi lietadlami.

Milo Storoška

súvisiace články :  C-11 / OK-JZE

C-11 & Trojan Cessna 208 Caravan C-11 / G-BTZE C-11 / G-BTZE
C-11 & Trojan Trojan & C-11 Trojan Trojan


comments powered by Disqus