Flying for students Praha

Gonzo - 9.2.2018
 

Už jen měsíc zbývá do data konání akce, kterou netrpělivě očekávají zástupci firem leteckého průmyslu i mnozí letečtí nadšenci. Mezinárodní konference Flying 4 Students přinese atraktivní přednášky i možnost předvést své schopnosti a získat zaměstnání u nejlepších firem v oboru.

Akci konající se 8. a 9. března v Betlémské kapli v Praze svým vystoupením zahájí Susan Ying, která získala doktorát z leteckého inženýrství na věhlasné Stanford University a následně pracovala u společnosti Boeing na pozici ředitelky výzkumu nových technologií. 

Program rovněž nabídne vystoupení Justina Hughese, jehož kariéra v britském Královském letectvu (RAF) vyvrcholila jeho působením na postu zástupce velitele akrobatické skupiny Red Arrows.

Flying 4 Students však ukáže, že i Česká republika má letecké odborníky světové úrovně. Zajímavá bude přednáška pana Jana Jurka, který se v průběhu své kariéry vypracoval po emigraci v roce 1968 až na inspektora ICAO a viceprezidenta Qatar Airways pro letový provoz.

Návštěvníci akce budou mít možnost se seznámit i se špičkovými českými vojenskými piloty, kteří vystoupí v panelové diskuzi. Plukovník Jaroslav Míka byl vynikajícím velitelem 211. taktické letky vyzbrojené letouny JAS-39 Gripen a nyní své zkušenosti vkládá do procesu řízení bojové připravenosti a výcviku nových stíhacích pilotů českého letectva. Kapitán Ivo Kardoš je současným display pilotem Gripenu, jehož letecké umění obdivují davy návštěvníků leteckých dnů po celé Evropě.

Návštěvníci si mohou rovněž zajistit místo na některém z workshopů, které budou vedeny experty ze zúčastněných firem leteckého průmyslu. Vybírat si bude možné například z aktivit připravených organizací EUROCONTROL, Řízením letového provozu ČR, nebo firem ABS Jets či Aero Vodochody.

Akce se zároveň ponese v networkingovém duchu a bude na ní mnoho příležitostí navázat cenné kontakty jak s účastníky z řad studentů i nestudentů, tak i se zástupci firem a významnými hosty. Akce se koná ve spolupráci s Fakultou dopravní ČVUT při příležitosti oslav 25 let založení fakulty.

Vstupenky na konferenci se dají zakoupit na webu projektu www.flyingforstudents.com

Kontaktní osoba:

Tomáš Cáp, Business Relationship Manager – Aerolife, z.s.

+420 773 269 290

tomas.cap@aerolife.cz

--

Program

8. března 2018

Otevření registrace                        8:30 

Dr. Susan X. Ying                         09:30 - 10:30  (čas bude potvzen)

Roland Vermeiren                         10:40 - 11:40 (čas bude potvzen)

Lunchtime 

Rick Norman                                 13:00 - 14:00 (čas bude potvzen)

Ivo Kardoš & Jaroslav Míka         14:30 - 15:30 (čas bude potvzen)

Coffeebreak

John Petersen                                16:00 - 17:00 (čas bude potvzen)

After party                                     začátek v 19:00

Dr. Ying v současnosti zastává post prezidentky Mezinárodní rady pro vědu v letectví (ICAS). V leteckém průmyslu se pohybuje více než 35 let. Poslední 3 roky strávila v pozici Chief Integration Officer u čínského výrobce letadel COMAC.

V roce 2013 ukončila svou dvacetiletou kariéru ve společnosti Boeing, kde působila jako ředitelka technologického výzkumu. Před zaměstnáním u Boeingu doktorka Ying učila na univerzitách a řídila výzkum v DOE Research Labs a NASA Ames Research Center. Suzan Ying je držitelkou licence obchodního pilota a letového instruktora. Doktorát z letectví a kosmonautiky získala na univerzitě ve Stanfordu.

Roland Vermeiren je prezident světové Aerospace Medical Association, krom toho působí již více než 20 let jako předseda lékařské rady Eurocontrolu a 3 x za sebou byl zvolen prezidentem ESAM. Roland je jedním ze světově nejuznávanějších expertů na letecké lékařství s více než 40 lety praxe. Pravidelně vystupuje na leteckých fórech po celém světě, aby sdílel své zkušenosti s profesionály i studenty.

Rick Norman má jako šéf sekce ochrany ovzduší a snižování hluku na londýnském letišti Heathrow unikátní vhled do jednoho z největších problémů, s kterým se moderní letectví potýká. Se stabilně rostoucími počty letů a přepravených cestujících, dopad letectví na životní prostředí je mimořádně ožehavým tématem.

Situace na letišti Heathrow je o to složitější, že se jedná nejen o 3. největší letiště na světě, ale navíc je situováno poměrně blízko u centra Londýna, což může mít vliv na zdraví milionů lidí v jeho blízkosti.

Plk. Gšt. Jaroslav Míka je jednou z velmi výrazných osobností a zároveň stoupající hvězdou českého vojenského letectva. V pozici velitele 211. taktické letky vedl kontingent čtyř stíhacích letounů JAS-39C Gripen v rámci mise NATO Baltic Air Policing. Jednalo se o historicky první zahraniční misi českého stíhacího letectva od 2. světové války. Ačkoli je stále výkonným letcem, působí nyní ve štábní funkci na Generálním štábu Armády České republiky, kde se podílí na tvorbě nových koncepcí pro výcvik a bojovou přípravu budoucích stíhacích pilotů českého letectva.

Kpt. Ivo Kardoš je pilotem stíhacího letounu JAS-39 Gripen. Je jedním z elitních hotovostních pilotů, kteří chrání vzdušný prostor České republiky ve dne v noci, 7 dní v týdnu. Zkušenosti sbíral rovněž v zahraničních misích v Pobaltí a na Islandu. Je aktuálním českým display pilotem pro letoun JAS-39 Gripen a jeho akrobatické umění tak obdivují tisíce návštěvníků leteckých dnů po celé Evropě.

Johnova kariéra začala na letadlových lodích amerického námořnictva, kde létal během válek ve Vietnamu a Perském zálivu. Je známý svými publikacemi z oblasti předpovídání událostí s vysokým dopadem, tzv. „divokých karet“. V roce 1989 založil neziskovou organizaci Arlington Institut, která se zabývá výzkumem právě v oblasti předvídání budoucích událostí na základě známých dat. John disponuje rovněž rozsáhlými politickými a akademickými zkušenostmi, mimo jiné učil na NationalWarCollege, zastával vysoké pozice na Naval WarCollege a pracoval v oblasti národní bezpečnosti v Bílém domě.

V současné době je pan Petersen předseda Lindbergh Foundation, kterou založili v roce 1977 generál James H. Doolittle a astronaut Neil Armstrong na počest Charlese Lindbergha a jeho přínosu pro letectví , technologický pokrok a životní prostředí. Základním kamenem nadace je udržování rovnováhy mezi technologickým pokrokem a vztahu člověka k životnímu prostředí..

----

9.března 2018

Darren Ansell                            09:30 - 10:30 (čas bude potvzen)

Justin Hughes                            10:40 - 11:40 (čas bude potvzen)

Lunchtime

Jan Jurek                                   13:00 - 14:00 (čas bude potvzen)

Coffeebreak

Jacques Bothelin                       16:00 - 17:00 (čas bude potvzen)

--

Darren Ansell je vedoucím výzkumníkem v oboru leteckého a vesmírného inženýrství na School of Computing Engineering and Physical Sciences, fakultě University of Central Lancashire. V rámci své práce na UCLan Darren vede množství kolaborativních projektů s partnery z leteckého průmyslu. Jedním takovým projektem je např. program GAMMA (Growing Autonomous Mission Management Applications) – autonomní, inteligentní software pro letecký a jaderný průmysl.

Jeho zájem se v rámci výzkumu soustředí na autonomní a inteligentní systémy. Předtím pracoval v BAE Systems ve výzkumných a manažerských pozicích se specializací mj. na program ASTRAEA, v jehož rámci byly vyvíjeny systémy pro podporu integraci bezpilotních letadel do ATM systému ve Velké Británii. Darren v rámci tohoto programu pracoval na vývoji technologie „Sense and Avoid“ pro předcházení kolizím.

--

Justin Hughes je bývalý zástupce velitele slavných RedArrows, který s touto akrobatickou skupinou vystupoval na více než 250 vystoupeních po celém světě. Jako vojenský stíhač byl kvalifikovaný pro vedení všech typů misí Royal Air Force. Nyní svou leteckou zkušenost sdílí s ostatními organizacemi a pomáhá jim dosahovat skvělých týmových výsledků. Je renomovaný řečník, přednášející jak v Evropě, tak na středním i dalekém východě. Justin je rovněž autorem knihy The Business of Excellence.

--

Jan Jurek v roce 1968 odešel z bývalého Československa do Kanady, kde získal kvalifikaci obchodního pilota. Následně získal licenci pro vícemotorové letouny a přístrojovou doložku.

Následně pracoval v mnoha leteckých společnostech. Prošel rolemi pilota ropné společnosti v Calgary, šéfpilota PEMEX Mexico, letového inspektora Transport Canada a Inspectora ICAO, šéfinspektora leteckého provozu v Bahrajnu a viceprezidenta Qatar Airways pro letový provoz. Nalétal cca 18 800 hodin na mnoha typech letounů (B737, B727, A320, GulfStream I/IIA, KingAir, DC-3, Cessna, Piper a L-13).

--

Leader a manažer Breitling Jet Teamu, Jacques Bothelin, je jedním z nejzkušenějších akrobatických pilotů na světě. Nalétal přes 11 500 hodin na 145 typech letadel a vystupoval na 2800 představeních v 25 zemích.

Breitling Jet Team je největší profesionální civilní letecká skupina na světě, létající na proudových strojích. Formace se skládá ze 7 Aero L39 Albatros a letá na airshow po celém světě.

--

Workshopy comments powered by Disqus