Evektor je lehký sportovní letoun používaný řadou leteckých škol – nyní doplňuje flotilu Jet Access (USA)

Gonzo - 12.5.2022
 

Už jste četli o letecké škole „Jet Access“?

Jet Access není jen o aerolinkách a armádě. Dokonce není ani o proudových motorech a business jetech. O čem to tedy je? O provozu letecké školy a o tom, které letadlo provozovatelé považují za ideální. Malá nápověda: Vyhrává u nich lehké sportovní letadlo.

Následuje otázka za sto bodů: „Proč si přední letecké školy po celém světě vybírají lehký sportovní letoun Evektor pro obnovu své stárnoucí flotily cvičných letounů?“ Otázku pokládá ředitel pro flotilové prodeje Evektor v USA Steve Trerotola. A zde jsou odpovědi…

Evektor je jasnou jedničkou… #navždy

Asi jste v posledních několika letech o značce Evektor moc neslyšeli. Důvodem je, že si lámali hlavu s americkým právním systémem, což je vždy výzva pro celou řadu zahraničních výrobců. Někteří výrobci se v případě soudních sporů cítí osamoceni, když mají sídlo v jiném státě, ale vzhledem k tomu, že USA je zdaleka největším leteckým trhem na světě, je moudré myslet i jinak.

Právní záležitosti nejsou předmětem tohoto článku, ale nyní, když byly úspěšně vyřešeny, je český výrobce zpátky ve hře a připravený k akci.

Pro tři zástupce sídlící v USA, jimiž jsou Steve Minnich ze společnosti Dreams Come True, Art Tarola ze společnosti AB Flight a dealerské zastoupení pro západní oblast Steva Treretoly s názvem  Sunrise Aviation – konečně ustoupilo zamračené nebe a vrátilo se zase slunečno.

Jedna věc, kterou nemůže značce Evektor nikdo upřít, je prvenství dosažené před sedmnácti lety na Sun 'n Fun 2005, kdy se jejich model SportStar stal vůbec prvním lehkým sportovním letounem na světě, který získal schválení od FAA. Evektor SportStar & Flight Design CT byly první dva lehké sportovní letouny schválené na zahajovacím ceremoniálu, přičemž Evektor se stal vítězem. Téměř okamžitě Evektor zaujal prvenství v provozu leteckých škol, kde si stále drží své místo.

Jedna z dalších objednávek  je na světě

Skupina Evektor nedávno v USA získala objednávku na deset nových letounů Harmony LSA s dalším výhledem dodávek až 100 kusů. Taková čísla v lehkém sportovním letectví přitahují nejednu pozornost. Tato větší objednávka je dobrá nejen pro skupinu Evektor, ale i pro celou komunitu LSA. Silnější postavení výrobců znamená pro trh a jeho zákazníky lepší servis a přínos dalších inovací.

Jet Access začínala jako organizace v oblasti sdílení business jetů, ale přišla na to, že vybudování vlastní letecké školy je cestou, po které stojí zato jít. Každý, kdo si všímá hrozícího nedostatku pilotů, si již tento potenciál uvědomil. Společnost Jet Access provozuje zavedené letecké školy v Indianapolis a plánuje převzít další. „Letouny Evektor, považují za skvělé výcvikové stroje, které umožňují vyškolit lepší piloty. Ale také rychleji a s nižšími náklady na provoz v porovnání se zbrusu novými i staršími designy letounů General Avaiton,“ říká Steve Treretola“.

John Mauch, vedoucí letecký instruktor Jet Access a provozní ředitel říká: „Jsme 10. největší charterová společnost podle počtu letových hodin na světě. Jet Access je jediná vertikálně integrovaná letecká společnost na národní úrovni. Provádíme charterové lety, jsme certifikovaní dle Part 91 jet management, zajištujeme makléřskou činnost, FBO management, kompletní servis MRO dle Part 145 & letecký výcvik Part 61 a 141 s managementem programu pro letecké univerzity.“

„Společnost Jet Access se sídlem v Indianapolis si zvolila letouny Evektor jako svůj primární výcvikový stroj, neboť splňuje všechna kritéria:  jsou #dvoumístné #lehké  #svižné  #odolné  #snadno se s nimi létá, mají #jednoduchou údržbu #vysokou spolehlivost a také #nízkou spotřebu paliva a  #provozní náklady,“ vysvětluje zástupce pro západní pobřeží Steve Treretola.

„Letouny Evektor jsou technicky pokročilé letouny s glass cockpit avionikou a autopilotem,“ doplňuje John. A zároveň jedním dechem dodává: „toto připravuje naše studenty na moderní pilotáž s vyšší bezpečností. Současně je díky letovým charakteristikám kladen důraz také na dovednosti s řídicí pákou a směrovkou.

Také vnitřní prostor letounu je větší než u starších výcvikových strojů, poskytuje mnohem lepší výhled a ventilaci vzduchu v kabině.“ S letadly, která mají být dodány ve 3. čtvrtletí roku 2022, bude společnost Jet Access celkově provozovat téměř 80 letounů.

John Mauch je instruktor ATP se zkušenostmi s modely Cessna, Piper a Cirrus. Tři roky dělal instruktora pro Sport Pilot Chicago Larryho Gehriga. „Poté, co John létal na Evektorech, netoužil se vrátit k předcházejícím „standardním“ strojům pro letecký výcvik,“ říká Steve Minnich 2z obchodního zastoupení Evektor Dreams Come True. Společnost Sport Pilot Chicago má v provozu tři modely Evektor: SportStar, SportStar SL a Harmony, které provozuje 7 dní v týdnu.

„Flotila letounů Evektor nalétala celosvětově více než jeden milion letových hodin,“ dodává Steve Treretola. „Evektor využívá tradiční kovovou konstrukci, spotřeba paliva je čtyři galony za hodinu, motor má TBO 2.000 hodin, což z něj činí ideálního nástupce 21. století.

Treretola také poznamenal, že vedoucí pilot společnosti Jet Access John Mauch strávil několik tisíc hodin instruktáží v letounu Evektor Harmony a velmi dobře Evektor zná. „Díky této zkušenosti společnost Jet Access neváhala se zadáním první objednávky na desítku letounů Harmony a rozhodla se pro opci na celkem 100 kusů s dodávkou rozprostřenou do několika let,“ dodal  Steve na závěr.

O modelu Evektor Harmony

„Společnost Evektor v současnosti dodala 1.400 LSA po celém světě,“ poznamenává Steve a jedním dechem dodává, že „polovina z nich je v leteckých školách, nebo aeroklubech.“ Druhou polovinu vlastní jednotlivci.

Proč jsou modely Evektor tak populární v leteckých školách? Téměř všichni piloti trénovaní v amerických v leteckých školách, během posledního půlstoletí se cvičili na letounech vybavených volantem řízení (baranmi). „Letouny Evektor jsou skvělé platformy pro letecký výcvik, vybavené řídicí pákou, a tak vychovávají dobré piloty vysvětluje“ Steve Treretola. Řádně vybavené LSA letouny Evektor se mohou kvalifikovat jako technicky pokročilé letouny (TAA), a jsou tedy vhodné nejen pro primární, ale také pro přístrojový a komerční výcvik.

Evektor patří mezi přední  společnost zabývající se vývojem, konstrukcí a výrobou letounů pocházející z České republiky. Stal se jedním z nejuznávanějších výrobců lehkých sportovních letounů (LSA) na světě. Výrobní závod Evektor se sídlem na jihu České republiky navazuje na tradici české letecké výroby, která se traduje od roku 1936. Evektor létá ve 40 zemích a zaměstnává více než 400 lidí.

Evektor odhodlaně jde za hranice lehkých sportovních letounů se svým čtyřmístným model SuperCobra vyvinutým před několika lety a dvoumotorovým turbovrtulovým letounem  EV-55 Outback pro regionální linkovou přepravu. Ty dalece přesahují můj záběr v oblasti letectví, ale jsou dokladem bohatých zkušeností a znalostí skupiny Evektor.

Před několika lety jsem navštívil výrobní závod v Kunovicích v České republice a podíval jsem se, jak se vyrábí SportStar LSA. Evektor jako celek na mě velmi zapůsobil. Region je silně orientovaný na letectví, takže je k dispozici spousta talentovaných pracovníků. Evektor je také renomovaná společnost se zaměřením na vývojové inženýrské služby pro různá odvětví průmyslu.

článok pôvodne publikoval Dan Johnson na svojom webe 31.3.2022

photo - evektor.com
photo - evektor.com
Jet Access Jet Access Evektor Super Cobra Evektror EV-55 Outback


comments powered by Disqus