Dopravním pilotem za 18 měsíců ? Startujeme v říjnu 2015 !

Gonzo - 9.9.2015
 

Chcete si splnit sen a stát se pilotem dopravního letadla? Začněte studovat letos v říjnu a v květnu 2017 obléknete uniformu Czech Airlines, nebo Travel Service. Screening uchazečů o MPL výcvik začíná už v polovině září,  uzávěrka přihlášek je v pátek 11. 9. 2015.

Rozvoj leteckého průmyslu a zvyšující se poptávka leteckých společností po nových pilotech se promítají také do práce instruktorů výcvikového střediska Czech Aviation Training Centre (CATC). Kromě tradičního modulového výcviku typu ATPL se Czech Aviation Training Centre soustředí i na MPL výcvik – Multi-Crew Pilot Licence, tedy výcvik pro vícepilotní posádku. V něm se piloti školí pro konkrétní leteckou společnost podle postupů toho kterého dopravce. Úspěšní absolventi výcviku u nich získají uplatnění a pracovní smlouvu.

Koncem prázdnin uspořádal CATC ve svých prostorách na pražském letišti Václava Havla MPL Career Day. V neděli 30. srpna 2015 zavítalo do Czech Aviation Training Centre 98 fanoušků letectví a potenciálních zájemců o studium v MPL programu. Zúčastnili se přednášek, exkurze i zkušebních letů na simulátorech ATR 42/72 a B737NG. Osmadvacet z nich poté využilo možnost se rovnou přihlásit ke vstupním testům, tzv. screeningu.

Po celý den probíhaly prezentace o MPL výcviku, představili se instruktoři a zástupci spolupracujících leteckých společností. Zájemcům byli k dispozici piloti a instruktoři MPL výcviku; mnozí využili příležitosti ke konzultaci s leteckým lékařem, se zástupci Czech Airlines a Travel Service, ale také s prvními absolventy MPL výcviku, dnes profesionálními piloty Petrem Adámkem a Lubošem Nevařilem.

Účastníci se seznámili s podmínkami pro přijetí do výcviku: patří mezi ně kromě jiného test z angličtiny ( je potřeba prokázat znalosti alespoň na úrovni B2 ), ale také získání zdravotního osvědčení Medical Certificate Class 1.

Předpokladem je také trestní bezúhonnost, věk 18 – 35 let a minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Letos na podzim, přesněji v polovině října, startuje v CATC další ročník MPL výcviku. Jestliže úspěšně projdete Screeningem, máte dveře do kokpitu dopravního letadla otevřené a v květnu 2017 začnete létat pro jednu ze smluvních leteckých společností.

Pokud sami ještě váháte, zda do MPL výcviku vstoupit, máte na rozmyšlenou už jen pár dní – přihlášky se uzavírají v pátek 11. září. Screening bude probíhat v týdnu od 14. září, další pak od 21. září 2015. V případě dotazů pište na mpl@catc.cz.

Více o MPL výcviku najdete na webu www.catc.cz

pozn. Gonzo : článok je platená reklama

CATC Praha CATC Praha CATC Praha CATC Praha


comments powered by Disqus
 

HELP pre senior pilotov

Recenzia
 

Rytieri nebies

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie výstavy RYTIERI NEBIES/ ČESKOSLOVENSKÍ LETCI V RAF, ktoré sa uskutoční dňa 20. júla 2020 (pondelok) o 16:00 hod. a prístupná bude verejnosti až do 27.9.2020. ROYAL AIR FORCE (RAF) - Britské kráľovské letectvo,...

Gonzo - 01.07.2020
Autori
 

 

 

Aviator
Foto dňa
Aviator