Cirrus Carbon Edition

Ďuro Uhliar - 6.10.2015
 

Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI

Cirrus, pojem ktorý vo svete všeobecného letectva už niekoľko rokov udáva jasný smer. Ľudia, ktorí čo i len trochu pričuchli  k malému lietaniu a letectvu všeobecne mi to určite potvrdia, že je to skutočne tak. O moderných a bez problémov môžem tvrdiť, že vo veľa prípadoch aj nadčasových a prelomových technológiách a systémoch použitých pri výrobe už spomenutých lietadiel  Cirrus  sa popísalo a pohovorilo veľmi veľa a všetci z nás veľmi dobre vedia , čo som tým mal na mysli.

Ale tak  trochu pre ozrejmenie, záchranný padákový systém CAPS,  certifikované sedadlá s najvyšším nárazovým preťažením, spevňujúca klietka kabíny ochraňujúca posádku lietadla pri prevrátení, airbagy v upínacích popruhoch, duálny autopilot, systém elektronickej stability sú len tie najzákladnejšie, ale určite jedny z najdôležitejších pre bezpečnosť letu a hlavne  bezpečnosť posádky samotnej.

Určite nesmieme zabudnúť na moderný dizajn, prepracovaný päťmiestny interiér, najväčšie užitočné zaťaženie vo svojej triede, avioniku Garmin Perspective, odmrazovanie certifikované do známej námrazy, infra kameru so systémom rozšíreného videnia a mnoho ďalších.

Povedal by som, že s každoročnou pravidelnosťou máme tú možnosť priamo od distribútora pre strednú a východnú Európu Cirrus Aicraft CZ uvidieť,  a veľa krát aj na vlastnej koži zažiť, to najnovšie čo Cirrus každoročne ponúka vo svojich inovovaných  modelových radách. Nebolo tomu inak ani tento rok. Prvý októbrový víkend kľudne môžeme nazvať u nás víkendom v znamení Cirrusa a s Cirrusom.

Cirrus SR 22T GTS Generation 5, výrobného čísla 1044 opustil výrobné haly firmy Cirrus Aircraft Corporation v meste Duluth v americkom štáte Minnesota na prelome apríla a mája tohto roku, ako súčasť limitovanej edície „Carbon Limited Edition“ s šedo červeným exteriérom, čiernym koženým „carbon style“ interiérom v plne digitálnom vyhotovení a viditeľnými doplnkami v prevedení  tkaniny z uhlíkových vlákien, aeroplán s imatrikulačkou OK-SMI sa stal firemným predvádzacím a vlajkovým modelom firmy Cirrus Aircraft CZ  pre tento rok.

Jeseň a jej charakteristické vrtochy počasia, keď sa strieda  jeden jav s druhým, slnečné a modré nebo sa v priebehu pár minút zmení na zamračenú oblohu s prehánkami nám robili spoločnosť aj počas týchto dní čo je jasne viditeľné aj na kvalite fotografii. Určite to nebolo na škodu, niekedy ba priam to dotváralo pozadie ako na požiadanie.

Opäť na záver budem kus za slušného, lebo vraj dneska byť slušný je výnimočné a poďakujem za vzorovú spoluprácu v prvom rade Slávovi Chrobákovi, obchodnému manažérovi Cirrus Aircraft CZ, Aeroklubu Očová, pilotovi Broňovi, pánom a slečnám z TWR Sliač, že nás tolerovali vo svojom priestore a Milčovi za to, že ma nenechal v tom samého. Diky

Ďuro Uhliar

súvisiace články : 

Cirrus SR22 Generation 5 / N3600X

Nitriansky autobus Cirrus SR20 / OM-CDA

Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI
Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI Cirrus SR 22T GTS Generation 5 / OK-SMI


comments powered by Disqus