Čestná cena PRESIDENTA REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ pre víťaza súťaže športových lietadiel okolo Malej dohody / 1938

Gonzo - 18.8.2020

pilot Eduard Lindner s čestnou cenou prezidenta Československa z oslavy Rumunskej kráľovskej leteckej spoločnosti konanej na počesť účastníkov CAPE

V roku 1938 vyhral ing. Eduard Lindner z Rumunska CAPE - závod turistických lietadiel okolo Malej dohody v kategórii letec - športovec / motor s obsahom nad 4 litre. Cenu za víťazstvo vo svojej kategórii si prevzal z rúk úradujúceho prezidenta Československa dr. Edvarda Beneša

Postavu ženy s aeroplánom vytvorila Libuše Lepařová - Samková, narodila sa 20.9.1896 na Vinohradoch v Prahe / malířka, ilustrátorka, sochařka / absolventka ateliéru Františka Ženíška / zabývala se ilustracemi dětských knih a grafickým designem / k nejznámějším patří její návrhy pro Československou poštu a reklamní plakáty pro Tatru Kopřivnice / † 1980

Czechoslovak Press Cup udelená na CAPE

výška cca 30 cm, soška sa bohužiaľ nedochovala v dedičstve dr. Lindnera

predstavuje vznik Československa 28.X.1918

plaketu získali piloti - účastnici CAPE, ktorí skončili v niektorej z kategórii na 1. - 3. mieste