Česká škola pro piloty získala ocenění Exportní příběh roku

Gonzo - 11.12.2017
 

Benešov, 5. 12. 2017 - Letecká škola F AIR, jedna ze dvou firem, které v Evropě vlastní oprávnění školit čínské piloty, získala na konci listopadu prestižní ocenění Exportní příběh roku v rámci 20. ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit. Titul společnosti udělila agentura CzechTrade.

Firma F AIR usilovala o certifikát k výcviku čínských pilotů několik let. Jeho ziskem se jedna z největších leteckých škol pro oblast střední a východní Evropy stala globálním hráčem. „K tomuto úspěchu nepochybně přispěla dlouhodobá podpora a propagace českého leteckého sektoru ze strany oblastní kanceláře CzechTradu v čínském Chengdu. Coby vládní agentura nám CzechTrade u čínských obchodních partnerů významně navýšil kredit,“ uvádí technický ředitel F AIR Zdeněk Houfek. Školení čínských pilotů by podle něj v budoucnu mohlo představovat až 70 procent všech výcvikových hodin podniku.

Pro začátek 60 pilotů pro čínského dopravce

Aktuálně má F AIR vycvičit 60 pilotů regionálního dopravce Sichuan Airlines, který od roku 2016 pravidelně létá i na Letiště Václava Havla v Praze.

Pro českou školu je to ale jen začátek expanze na čínský trh. „V tuto chvíli ročně vykazujeme 12 až 15 tisíc výcvikových hodin. Toto číslo by se ale v důsledku současné proměny čínského leteckého trhu v dalších letech mohlo násobit. Tamní vzdušný prostor donedávna plně ovládaný armádou se nyní čím dál víc otevírá civilní letecké dopravě,“ vysvětluje Zdeněk Houfek.

súvisiace články :  Prvý Shark pre zákazníka z Čiech

F Air, s.r.o.


comments powered by Disqus