Ako sme kupovali Pegase do Prešova

Gonzo - 3.11.2019
 

zálet Pegase v Prešove  /  autor textu a photo : Lukáš Minárik

V prešovskom Aeroklube sme priebežne obmieňali vetrone za novšie a výkonnejšie. Tento rok prišla na rad posledná „Osa“ a rozhodli sme sa pre výmenu za C101D Pegase. Typ D má zmenený tvar krídla a dosahuje kĺzavosť až 42.5 pri 105 km/h. Tým pádom by sa mohol stat najvýkonnejším vetronom v Prešove. V septembri sa podarilo nájsť jeden kus na predaj, problémom bol už iba dovoz.

Vetroň sa totiž nachádzal až za francúzskym mestom Tours, vzdialeným 2.000 km. Tým došlo k prekonaniu klubového rekordu – v roku 2013 sme kúpil C201B Marianne z 1.800 km vzdialeného Rouen.

Na cestu sme sa vydali v pondelok o 17:00 hod. z Košíc, južnou trasou cez Rakúsko a Nemecko. V Nemecku sme stratili takmer hodinu v rannej zápche pri Stuttgarte vplyvom súvislých obmedzení, kvôli oprave diaľnic. „Rozbehlo“ sa to až pri francúzskych hraniciach a naplno sme pokračovali naprieč Francúzskom. Na diaľniciach sme vo Francúzsku strávili 650 km z celkových 668 km, čo svedčí o fakte, že Francúzsko má jednu z najhustejších diaľničných sietí na svete.

Aeroklub Touraine Planeur sa nachádza medzi malebnými dedinkami, bez GPS navigácie by sme ho hľadali dlho, naštastie technika nesklamala a dorazili sme v utorok cca o 16:30 hod. Privítal nás predseda Aeroklubu Francois a veľmi ochotne nám ukázal klubové priestory. Touraine Planeur je na naše pomery veľmi aktívnym klubom. Majú vyše 200 pilotov, za minulý rok vyškolili 10 nových pilotov a 9 sólistov.

Kompletný zoznam techniky uvádzajú na svojej stránke. V skratke sú to : 3 kusy Pegase / Marianne / SNC-34 Alliance / PW-6 / Twin Astir / ASK-13 / Astir / Discus ... 

Počas tejto prehliadky sme si obzreli aj náš nový Pegase a uistili sme sa, že to bude dobrá kúpa. V tej chvíli pre nás bolo najpríjemnejším prekvapením útulné ubytovanie, ktoré pre nás pripravili. Bolo to vo vidieckom domčeku hneď pri letisku. Navyše nás vnútri čakala výborná domáca večera a čerstvé croissanty na raňajky.

Síce sme boli po dlhej ceste unavení, rozhodli sme sa spoznať aspoň kúsok z okolia. Francois nám odporučil navštíviť neďaleké mesto Loches. Ide o malé mestečko s bezmála 6.000 obyvateľmi, ale zaujme krásnou architektúrou a jeho dominantou je stredoveký hrad. My sme tam dorazili až po zotmení, ale kráse mesta to neubralo, skôr naopak. V uliciach bolo minimum turistov a mohli sme pokojne objavovať atmosféru úzkych uličiek.

Po prehliadke centra mesta sme si dopriali zaslúžený odpočinok, pretože na druhý deň sme chceli vyraziť spät čo najskôr. Príjemným prekvapením bolo, že vo Francúzsku svitá približne o hodinu neskôr ako u nás a tak sme si primerane oddýchli. Nasledovali čerstvé croissanty, káva a mohli sme ísť na obhliadku tranďáku. Navonok vyzeral pekne, ale stále sme nevedeli, ako rýchlo sa s ním bude dať íst po diaľnici bez toho, aby sa rozkýval. A kedže nám cesta bez trandáku trvala takmer 24 hodín, boli sme pripravení na to, že spät pôjdeme aspon 26-27 hodín.

záverečná spoločná fotka s členmi Aeroklubu Touraine Planeur

Nasledovala ešte rozlúčka pri poháriku vínka a pod dozorom letiskových psíkov, a mohli sme vyraziť

Najkrajším prekvapením bolo, že tranďák zvládal rýchlost 110 km/h (GPS) úplne bez zaváhania. Skúšali sme aj 120-125 km/h, ale pri predbiehaní sa vždy trochu rozkmital. Preto sme si zvolili cestovnú rýchlost 110-115 km/h ako najbezpečnejšiu možnosť.

Horším prekvapením bolo francúzske mýto...platí sa za každý prejdený kilometer na diaľnici, vždy pri východe z nej je mýtna brána a mýto sa vypočíta na mieste. Cestou do Tours sme platili 65 €, na cestu spät sme počítali s rovnakou sumou. Mýto sa však platí podla výšky vozidla a vozidlá nad 2 metre spadajú do kategórie 2. Tým pádom sme pri ceste spät platili vyše 90 €.

Ďalej pokračovala cesta bez problémov, cez noc sme zvládli Nemecko a Rakúsko, ráno sme už boli za Bratislavou. Síce sme museli častejšie tankovat, ale nestáli sme v zápche a tak sa nám podarilo prísť do Prešova vo štvrtok o 12:30 hod., takmer presne po 24 hodinách od štartu

V sobotu prebehol úspešný zálet a prvé fotenie Pegase na prešovskom letisku

súvisiace články :  Marianne - pýcha prešovského neba !

photo - Lukáš Minárik
photo - Lukáš Minárik
zálet Centrairu C101D Pegase / F-CGHS v Prešove plán trasy do Rouen hangár Aeroklubu Touraine Planeur Loches
záverečná spoločná photo s členmi Aeroklubu Touraine Planeur pred odchodom z Francúzska príchod do Prešova Centrair C101D Pegase / F-CGHS


comments powered by Disqus