ABS Jets v Praze představila první letadlo společnosti Honda : inovátorský model HA-420

Gonzo - 5.5.2016
 

05.05.2016, Praha  – Lídr na středoevropském trhu soukromého létání a celosvětově známá společnost ABS Jets představila 04.05.2016 v Praze první letoun Honda Aircraft Company. Model HA-420 z kategorie very light jetů je vybaven nejmodernějšími technologiemi a byl vyroben po dvaceti letech výzkumu a vývoje.

Akce organizované společností ABS Jets se zúčastnili operátoři, potenciální zájemci o koupi soukromého letadla i fanoušci soukromého létání a business jetů. Červenobílé letadlo HondaJet 420 je díky inovativním řešením jedním z nejrychlejších, nejprostornějších a nejúspornějších letadel ve své třídě. Model přináší netradiční řešení Ovet-The-Wing Engine Mount, kdy jsou motory umístěné přímo na křídlech letadla.

Společnost Honda Aircraft Company, jež stroj v Greensboro v Severní Karolíně vyrobila, je dceřinou společností firmy Honda Motor Co. založenou v roce 2006. Historie vývoje tohoto revolučního letounu však sahá mnohem dál. V roce 1986 si mladý inženýr Michimasa Fujino stanovil vizi na vytvoření létajícího stroje značky Honda. „Je pro nás velká čest, že můžeme tento letoun představit veřejnosti. Letadlo je vybaveno nejmodernějšími technologiemi s cílem maximalizovat efektivitu a pohodlí cestujících. Celkově inovativní design s netradičním umístěním motorů na samotných křídlech navíc přináší více prostoru pro cestující,“ popsal výhody letadla generální ředitel společnosti ABS Jets a člen představenstva Vladimír Peták

Umístění motorů na křídlech snižuje aerodynamický odpor letadla, čímž se snižuje spotřeba paliva a zvyšuje se výkon. Navíc to přispívá také ke snížení hluku v interiéru i zvuku slyšitelného na zemi. Konstruktéři letadlo vybavili systémem Garmin® G3000, který upravili speciálně pro HA 420. Honda Jet HA 420 díky cestovní rychlosti 0,63 MACH a doletem 2.185 km by mohla být oblíbenou volbou především na časté krátké lety pro komfortní přepravu až 6 pasažérů. Cena letounu je 4,5 mil. dolarů. 

„Interiér kabiny byl pečlivě navržen s ohledem na každý detail a nabízí komfortní prostředí pro práci i relax a také disponuje oddělenou toaletou. Typické uspořádání je až pro pět cestujících. Jsem si jistý, že létat na palubě HondaJet bude pro cestující velmi příjemným zážitkem,“ dodal Vladimír Peták.

Pro více informací prosím kontaktujte: 

Antónia Lukačínová, MEDIA Tribune s.r.o.,

Tel: +420 777 959 999, Email: antonia@media-tribune.com

O ABS Jets:

ABS Jets je jednou z nejvýznamnějších společností v oboru soukromé letecké dopravy nejen v České republice a na Slovensku, ale v celé Evropě. Založena byla v roce 2004 a od té doby poskytuje své služby po celém světě, a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu. V současné době má své základny v Praze a Bratislavě. ABS Jets zaměstnává 200 vysoce kvalifikovaných odborníků a je členem profesních asociací EBAA, NBAA a RUBAA. 

Společnost ABS Jets je držitelem řady prestižních ocenění, mezi které patří např. „Nejlepší letecká společnost v oblasti business aviation za rok 2009“. V roce 2011 se ABS Jets na základě sektorové analýzy společnosti ČEKIA umístila mezi TOP 7 společnostmi v sektoru Doprava & Logistika v České republice a získala cenu ČEKIA Stability Award s nejvyšším ratingovým hodnocením AAA. V témže roce se společnost ABS Jets umístila v mezinárodním žebříčku mezi The Fast50 – 50 na světě nejrychleji rostoucích společností podle studie magazínu The New Europe. V roce 2015 získala opakovaně od asociace NBAA (National Business Aviation Association) cenu Commercial Flying Safety Award za 11 let bez jakékoliv nehody nebo poškození zavazadel či zranění osob

súvisiace články :     FAA udelila typový certifikát HondaJetu

HondaJet HA-420 HondaJet HA-420 HondaJet HA-420 na Aero Friedrichshafen 2016 HondaJet HA-420 na Aero Friedrichshafen 2016


comments powered by Disqus