17th FAI World Microlight Championship LKHS

Gonzo - 24.2.2020
 

Drazí přátelé,

chtěli byste se zdokonalit v létání s ultralightem, získat nové zkušenosti a zážitky, užít si také spoustu srandy a zábavy, ale zatím jste nikdy nebyli na mezinárodní soutěži? Rádi bychom vám před Mistrovstvím Světa v ultralehkém létání na Hosíně představili vůbec první Mezinárodní ultralehký navigační kemp, s cílem přivést do naší soutěžní letecké komunity nové tváře.

Kemp se uskuteční na malebném letišti Hosín od 3. do 5. srpna. Obsah kempu je zaměřen na teorii a praxi navigačního létání, práci s mapou, přípravy soutěžních disciplín, a kompletně vás provede celou problematikou soutěžního létání, včetně příprav na pořádání navigačních soutěží a šampionátů. Připravíme vás od základu až na začátek startovního pole! Tak proč hned nezkusit WMC2020 ?

Jsme velice potěšení a poctění organizací WMC 2020 na Hosíně. Naším cílem je uspořádat mistroství nejen pro závodníky, ale také pro jejich rodiny s organizací na vysoké úrovni, zábavou, a přátelskou atmosférou, které bude nezapomenutelná a unikátní. Chceme tak obnovit tradici velkých a slavných šampionátů známých z minulosti.

Letiště Hosín (LKHS) je v jižní části České republiky, má dvě dráhy a je vybaveno palivovou pumpou přímo na letišti. Letištní kemp bude nabízet všechny potřebné nezbytnosti, jako je elektřina, pitná voda, toalety, sprchy a bezplatnou Wi-Fi. V restauraci budou připravována pro vás chutná tradiční jídla a nápoje. Obchody jsou běžně dostupné ve městech a vesnicích poblíž letiště

Mistrovství bude probíhat od 6. do 15. srpna pro všechny kategorie do 600 kg. Celé mistrovství nastartuje zahajovací slavnostní ceremoniál v sobotu 8. srpna. Katalog disciplín bude publikován s dostatečným časovým předstihem, aby se co nejvíce zjednodušili soutěžní briefingy, ale hlavně aby se vám co nejvíce zjednodušila příprava, a mohli jste si tak užívat létání nad naší malebnou krajinou. Zapomeňte na technické disciplíny s nebezpečnými prvky, a místo toho se můžete těšit na přeletové úlohy na jiná letiště, které vám nabídnou nezapomenutelné výhledy, nebo vám poví zajímavé příběhy. 17. FAI Mistrovství světa v ultralehkém létání bude ukončeno slavnostním předám cen během závěrečného ceremoniálu.

Nechceme abyste přiletěli pouze soutěžit. Chceme abyste vzali s sebou své partnery, rodiny a přátelé, a užili si společně pobyt v České republice. Letištní večery budeme trávit společenskými setkáními, hraním zábavných her, posloucháním skvělé muziky, ochutnáváním piv z místních pivovarů a poznáváním se navzájem. Pokud jde o denní aktivity, budeme sdílet informace o možnostech výletů, včetně všech nezbytných informací, a budeme poskytovat i další pomoc a podporu v případě potřeby. Nezáleží, jestli se zajímáte o historii, přírodu nebo aktivně sportujete. Jižní Čechy nabízejí všechno! Můžete se zúčastnit prohlídky hradů, nebo obdivovat architekturu našich měst. Můžete aktivně odpočívat během prozkoumávání našich lesů a hor, využít možnosti si zaplavat na přehradě nebo rybníku, nebo zažít dobrodružství kanoistiky.

Takže si udělejte poznámku do kalendáře, sledujte webové stránky wmc2020.net, sledujte náš Facebook #HosinWMC2020 a připojte se k nám v srpnu na Hosíně!

Jiří Nečas

Ředitel WMC 2020

17th FAI WMC 2020 LKHS HOSÍN


comments powered by Disqus