11. Dobový Letecký Den

Gonzo - 6.6.2016
 

Dne 11. června 2016 proběhne tradiční mladoboleslavský 11. dobový letecký den. Po dvou letech se uskuteční tato významná letecká událost pořádaná v součinnosti Aeroklubu Mladá Boleslav a Nadačního fondu letadla Metoda Vlacha.

Pro tento ročník je připraven opět tematicky velmi široký program plný okouzlujících vystoupení. Mezi rozhodně nejzajímavější bude patřit vystoupení zasazené do pacifického bojiště za druhé světové války, ve kterém budou účinkovat B-25 Mitchell, P-40 a Zero (Texan). K tomuto období se váže i vystoupení Jak-3 a Polikarpova Po-2.
 
 
photo - Jakub Vaněk / planes.cz
 
Tematicky navazující korejská válka bude tmelící myšlenkou jednoho z vrcholů leteckého dne, kdy společně vystoupí P-51 Mustang a MiG-15, symbolizující epilog vrtulových plnokrevníků a nástup moderní proudové techniky na prahu studené války.
 
Dále se můžeme těšit na pravidelné návštěvníky např. akrobatickou skupinu The Flying Bulls, našeho reprezentanta v Red Bull Air Race Martina Šonku. Nesmíme zapomenout na vystoupení z letadel z počátků létání, bojové scény z první světové války a mnoho dalších dech beroucích vystoupení.
 
 
Pokud plánujete přiletět vlastním letadlem, novinkou letošního leteckého dne jsou časové sloty pro přílet. Prosíme letecké návštěvníky, aby si prostudovali pokyny na http://www.historical-airshow.com/vlastnim- letadlem/, jelikož je odlišná i frekvence pro přílet, než má LKMB standardně. Tito návštěvníci zaplatí snížené vstupné a budou navíc zproštěni přistávacích poplatků.
 
Rovněž se těšíme na návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit letecký den po zemi. Základní vstupenka stojí 250 Kč (děti 50 Kč).  Zajímavostí může být možnost zakoupení VIP vstupenky v předprodeji, v rámci které je připraven vyhrazený prostor s exkluzivním výhledem nejen na samotnou airshow, ale i s částečným pohledem do zákulisí leteckého dne.
 
 
Tento rok jsme rozšířili prostor pro parkovaní. Nicméně kvůli nízké propustnosti příjezdové cesty prosíme návštěvníky, aby přijeli s dostatečným předstihem před zahájením hlavní airshow, které je plánováno na 13:00 hodin.
 
Na viděnou v Mladé Boleslavi !
 
pozn. Gonzo : článok je súčasťou platenej reklamy
 
P-40 / photo - Jakub Vaněk  Jak-3 Martin Šonka


comments powered by Disqus